TEDxKraków - nowe pomysły na świat

21 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha będzie miała miejsce konferencja TEDxKraków.

Czym właściwie jest TEDxKraków? To głodna innowacji i ciągłych inspiracji społeczność ludzi, zapaleńców z dziedziny biznesu, rozrywki i nauki. W czasie głównego wydarzenia - konferencji TEDxKraków dzielą się swoimi pomysłami, odkryciami a co najważniejsze zarażają siebie nawzajem energią do działania.

TEDxKraków działa na licencji TED.com (Technology, Entertainment, Desing). Średnio dziennie odbywają się 3 TEDx-y na całym globie. Głównym założeniem inicjatywy jest szerzenie idei wartych propagowania co przekłada się na hasło - "Ideas worth spreading!". Co roku wybierany jest inny temat konferencji. Już niedługo w Krakowie będziemy mogli poznać tajniki "Sekretnego Życia" otaczającego nas świata. 20 prelegentów i artystów podczas swoich max. 18 minutowych wystąpień będzie prezentować ciekawe pomysły i wyciągać zaskakujące wnioski.

Reklama

Oglądaj TEDxKraków on-line!

Jak zawsze ilość miejsc na konferencję jest ograniczona, przygotowano streaming on-line z wydarzenia, dla wszystkich osób, które chciałby poczuć atmosferę TEDxKraków. tedxkrakow.com. Streaming ze względu na przerwy będzie dostępny w następujących godzinach:

9:30 - 11:00

11:30 - 13:00

14:30 - 16:00

17:30 - 18:00

Jesteśmy pierwsi!

Ten rok obfituje również w wiele nowych wydarzeń. Po raz pierwszy odbędzie się Hackathon związany z TEDx, czyli całonocne programowanie na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki udostępnionym przez Wojewodę Małopolski danym, programiści, graficy i społecznicy będą tworzyć aplikację mobilne oraz webowe. Celem akcji jest stworzenie rozwiązań przydatnych lokalnej społeczności.

Każdy, kto potrafi programować może wziąć udział w TEDxKraków Hackathon. Powstałe narzędzia będą zaprezentowane podczas głównego wydarzenia TEDxKraków. Nocny maraton zaczyna się 20.09 a na zgłoszenia czekamy do 18 września na stronie: www.tedxkrakow.com/hackaton

To jednak nie wszystko...

Oprócz konferencji, TEDxKraków to również takie inicjatywy jak:

- TEDxKrakówCinema - czyli co miesięczne spotkania w Kinie 18 na ul. Floriańskiej - Spotykamy się by oglądać TEDTalks i wykłady TEDx i dzielić się z Krakowem doświadczeniami, pomysłem, ideą jaką jest TED,

- TEDxYouth@Kraków - konferencja poświęcona młodzieży i organizowana przez młodzież,

- TEDxKinds@Kraków - wystąpienia dzieci dla dzieci. W tym roku konferencja odbędzie się po raz pierwszy w historii TEDxKraków - dzień wcześniej przed głównym eventem czyli 20 września.

Niektórzy z prelegentów TEDxKraków:

Marta Wille- Baumkauff opowie o tym jak spełniły się jej marzenia, kiedy założyła winnicę, która funkcjonuje zgodnie z rytmem wyznaczanym przez naturę, bez użycia nawozów sztucznych, a produkuje najwyższej jakości wino.

Emocji i mocnych wrażeń nie zabraknie podczas wystąpienia performerki Kristin Arnesen, aktywistki społecznej z Nowego Jorku, która od kilku lato pracuje nad interdyscyplinarnymi produkcjami jako współzałożycielka i dyrektor artystyczny Teatru Reverb. Jej prace video zostały docenione na całym świecie. Zainteresowania Kristin są bardzo rozległe: od kina niemego i tradycyjnych tańców indiańskich poprzez kult celebrytów, aż do amerykańskiego militaryzmu. Podczas konferencji przedstawi teorię sekretnych alter ego i z całą pewnością nie będzie to zwyczajny, grzeczny odczyt.

O "dużych rybach w małych stawach", czyli o funkcjonowaniu niewielkich społeczności i tym, czego możemy się od nich nauczyć opowie Keith Kahn- Harris- socjolog, pisarz i aktywista społeczny.

Ross Langdon - pasjonat niekonwencjonalnego, zrównoważonego designu oraz nowych modeli ekologicznie i społecznie zrównoważonej infrastruktury turystycznej na obszarach zagrożonych. Kluczowym czynnikiem sukcesu realizacji projektów według Rossa jest współpraca rozumiana, jako sposób organizacji procesu tworzenia, ale również, kto jest w niego zaangażowany - klienci, konsultanci i cała społeczność. W swoich realizacjach bazuje na materiałach i technologiach pochodzących z danego obszaru, ściśle związanych z jego specyfiką, w pełni koncentrując się na kwestiach lokalnych niż na podejściu uniwersalnym. Obecnie Ross pracuje nad budową ekologicznych domków letniskowych i nad innymi, mniejszymi projektami (klub jachtowy, centrum nurkowe i społeczne centrum szkoleniowe) w Ugandzie, Rwandzie i Tanzanii.

Uczestniczenie w TEDxKraków to ciągłe oddziaływanie na wszystkie zmysły. W ramach wydarzenia zaprezentują się cztery niezwykłe zespoły, wschodzące gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej. TEDxKraków pobudza kreatywność i pomaga pokonywać własne ograniczenia. To swoista platforma wymiany doświadczeń i kontaktów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: konferencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy