Reklama

To koniec: Google na jesieni zamknie swój komunikator na zawsze

Google nie kryje tego, że nie wszystkie ich projekty zawsze były udane. Swego czasu powstało nawet wirtualne cmentarzysko zamkniętych przez giganta usług. Aktualnie znajduje się na nim ponad 250 najróżniejszych usług Google. Teraz czas na kolejne zamknięcie, bo w listopadzie zniknie na zawsze komunikator Google Hangouts.

Jednym z największych projektów Google, który odniósł kompletną porażkę był i chyba długo będzie Google+. Portal społecznościowy miał być odpowiedzią na Facebooka, jednak szybko okazało się, że nic z tego nie wyjdzie. Najpierw Google zmieniło grupę docelową Google+ na firmy i biznes, a następnie całkowicie zamknęło swoją platformę społecznościową.

Google zamyka komunikator Hangouts

Historia z Google Hangouts jest jednak trochę inna. Nie jest to pierwszy komunikator Google, a pojawił się w 2013 roku. Dwa lata później Google zastąpiło nim poprzednika, czyli Google Talk. Firma nie ma jednak szczęścia do komunikatorów i kolejne zmiany nie przynosiły efektów. Był jednak okres, że nawet firmy przesiadały się na Hangouts, budując sieć kontaktów wewnątrz swojej organizacji.

Reklama

Google postanowiło zamknąć Hangouts, o czym wiemy już od kilku miesięcy. Teraz jednak podano konkretną datę pożegnania komunikatora, co będzie miało miejsce w listopadzie 2022 roku. Na szczęście osoby, które aktywnie korzystają z Hangouts mogą przenieść archiwum swoich rozmów do nowego komunikatora od Google, czyli Google Chat. Alternatywą jest jeszcze sam Czat w Gmail. Google aktywnie rozpocznie nakłanianie do przesiadki dopiero na jesieni, wtedy też wyśle ostrzeżenia do użytkowników o tym, że mogą stracić swoje archiwa rozmów.

Czym jest Czat Google?

Jak zapewnia dostawca, Czat jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Pomimo tego, że Hangouts ma - co prawda nielicznych - zagorzałych fanów, aplikacja Google Chat ma im zapewnić jeszcze lepsze doznania i nie stwarzać problemów przy przesiadce. Nowe rozwiązanie pozwala na edycję Dokumentów Google, tworzenie Prezentacji czy pracę z Arkuszami. Co ciekawe może odbywać to się we współpracy z naszymi rozmówcami na czacie.

Google pragnie w ten sposób ujednolicić i skupić w jednym miejscu większość swoich narzędzi. Gmail będzie teraz kombajnem, który pozwoli na organizację swojej pracy. Zintegrowany widok nowej poczty Google zapewni nam dostęp z jednego miejsca do Gmaila, Google Space, Meet czy właśnie Google Chat.

Google Hangouts przestanie istnieć w listopadzie i tym samym dołączy do takich marek, jak Google Buzz, Czytnik Google (RSS), Picasa, wspomniane wcześniej Google+, czy Google Wave.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Hangouts

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy