Uwaga! Przestępcy podszywają się pod Allegro

W ostatnich godzinach notujemy coraz więcej wiadomości skierowanych do użytkowników serwisu Allegro, w których przestępcy zachęcają do wzięcia udziału w testowaniu nowych usług, w zamian za możliwość zarobienia pieniędzy. Mail jest łudząco podobny do prawdziwych wiadomości generowanych przez serwis aukcyjny - ostrzega Kaspersky Lab.

Największą nieścisłością są dane osobowe pracownika, który kontaktuje się z użytkownikami. Przedstawia się jako "Marcin Kamiński", natomiast adres mailowy wskazuje na "Dariusza Nowickiego". Celem przestępców jest prawdopodobnie wyłudzenie pieniędzy lub danych konta Allegro. Internauci, którzy poinformowali Allegro o zaistniałej sytuacji, zostali zapewnieni przez pomoc techniczną serwisu, że nadawcą wiadomości była osoba podszywająca się pod pracownika Allegro.

Radzimy zachować ostrożność i zignorować wiadomość, nie otwierać załączników i nie korzystać z linków zawartych w mailu. Na wszelki wypadek sugerujemy też zmienić hasło do poczty i przeskanować komputer uaktualnionym programem antywirusowym - radzą specjaliści z Kaspersky Lab.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga! | Allegro | cyberbezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama