Wyszukiwarka MSN już jest

Microsoft dołączył swoje rozwiązanie do grona producentów wyszukiwarek. Nowy produkt firmy z Redmond - wyszukiwarka MSN Search (http://search.msn.com/) - ruszyła w 10 językach i ma sporo do zaoferowania. Niemniej - na razie w zasobach nie ma stron polskich! Microsoft oferował już wcześniej możliwości przeszukiwania WWW, ale korzystał w tym celu z technologii, dostarczanej przez Yahoo. Teraz firma Billa Gatesa ma już własną wyszukiwarkę i zamierza ją szybko rozwijać.

Microsoft dołączył swoje rozwiązanie do grona producentów wyszukiwarek. Nowy produkt firmy z Redmond - wyszukiwarka MSN Search (http://search.msn.com/) - ruszyła  w 10 językach i ma sporo do zaoferowania. Niemniej - na razie w zasobach nie ma stron polskich!  Microsoft oferował już wcześniej możliwości przeszukiwania WWW, ale korzystał w tym celu z technologii, dostarczanej przez  Yahoo. Teraz firma Billa Gatesa ma już własną wyszukiwarkę i zamierza ją szybko rozwijać.

W rankingu wyszukiwarek niepodzielnie króluje Google, a drugie miejsce zajmuje wspomniane Yahoo. Propozycja Microsoftu też zawiera dodatkowo kilka elementów, mogących ułatwić i uprzyjemnić życie internautom. Encarta - encyklopedia Microsoftu, za dostęp do której trzeba było dotąd płacić - została zintegrowana w nowej usłudze wyszukiwania i jest już bezpłatna. Microsoft oferuje też różne kryteria wyszukiwania, mające ułatwić uzyskanie pożądanych rezultatów. Można przeszukiwać media, zdjęcia, muzyczną zawartość internetu.

W pierwszych recenzjach eksperci wyrażają opinię, że Google jest nadal najlepszy, bo jakość i ilość informacji, dostarczanych przez tę przeglądarkę najbardziej satysfakcjonuje internautów. Zdaniem analityków, Microsoft zdecydował się zainwestować we własną wyszukiwarkę właśnie z uwagi na spektakularne sukcesy Google. Walkę konkurencyjną na rynku przeglądarek internetowych rozstrzygną internauci, którzy najlepiej ocenią, która usługa satysfakcjonuje ich w największym stopniu.

Reklama
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Yahoo | Google | Microsoft | Wyszukiwarka Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy