Reklama

Yahoo planuje wypuścić konkurencję dla YouTube?

Wraz z objęciem przez Marissę Mayer funkcji prezesa Yahoo, amerykańska firma zdaje się nabierać wiatru w żagle. W ubiegłym roku głośne było m.in. przejęcie platformy blogowej Tumblr za 1.1 mld dol., zaś teraz pojawiły się pierwsze przecieki o planach stworzenia serwisu z materiałami wideo, które mogłyby konkurować z YouTube o palmę pierwszeństwa. Czy oby jednak nie jest za późno na ten krok?

Za pośrednictwem serwisu Recode opublikowano pierwsze plany dotyczące wydania w niedalekiej przyszłości serwisu strumieniującego materiały wideo. Działać ma na podobnej zasadzie co YouTube, a ponadto umożliwi zarabianie na swoich materiałach artystom. 

Jak w dobie popularności przekonać miliony użytkowników do zmiany przyzwyczajeń? Serwis Yahoo, podobnie jak YouTube, nie będzie ograniczać się do wybranej tematyki. Różnica polegać ma na większym nagradzaniu artystów – jeśli posiadasz popularnego vloga, na który wchodzą regularnie tysiące osób, to być może Yahoo zechce podpisać z tobą atrakcyjny kontrakt. Ponadto najpopularniejsze kanały mają być bardziej wyróżniane, czego do teraz brakuje na YouTube. 

Reklama

Warto dodać, że już kilka lat temu Yahoo próbowało swoich sił w tym sektorze, ale ostatecznie zrezygnowało z dalszej pogoni za podium. Czy nowa polityka firmy ma szansę zagrozić takim serwisom jak YouTube? A może lepszym pomysłem byłoby znalezienie odpowiedniej grupy docelowej? Jak pokazuje Twitch, taka opcja w dobie silnej konkurencji wydaje się strzałem w dziesiątkę. 

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: yahoo | youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama