Zaatakowano stronę? Co z tego?

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie padł niedawno ofiarą ataku hakerów z Turcji. Niby to nic niezwykłego, ot kolejny przykład internetowego włamania, ale tym, co w całej sprawie zdumiewa najbardziej jest typowa dla urzędników opieszałość .

Witryna internetowa utrzymywana jest na darmowym systemie zarządzania treścią (CMS) Mambo i znajduje się pod adresem pup-chrzanow.pl. Dnia 6 grudnia w czwartek turecki haker o pseudonimie "iskarpinx" dodał do portalu artykuł z prawami administratora strony (admin pup).

W artykule znalazł się obrazek przedstawiający tureckich żołnierzy, oraz następująca treść:

Hacked by iskarpinx

TURKISH DEFACER

Anadolu Kartallari Grubu

Vatana Sadakat Serefimizdir

Redakcja cyberterroryzm.pl początkowo planowała wykonanie zrzutu ekranu wciąż podmienionej strony Urzędu Powiatowego w Chrzanowie, choć fakt niezauważnienia przez urzędników odpowiedzialnych za witrynę włamania i podmiany własnej strony przez 8 dni nie świadczy o nich zbyt dobrze. W związku z powyższym, pozwolimy sobie na pozostawienie artykułu bez grafiki.

Reklama

Na stronie urzędu znajduje się panel logowania, co świadczyć może o tym, iż urzędnicy posiadają konta w bazie danych. Pomijając już administratora, wszystkim osobom posiadającym konto na stronie pup-chrzanow.pl zalecamy natychmiastową zmianę hasła. Administratorowi natomiast zalecamy aktualizację Mambo oraz poważniejsze podejście do swojej pracy.

cyberterroryzm.pl
Dowiedz się więcej na temat: Włamania | Chrzanów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy