Zarabia 150 tys. zł miesięcznie na skórkach do WordPressa

Orman Clark zaczął sprzedawać skórki do WordPressa zaledwie przed rokiem, a już zarabia sumy, o jakich najbardziej cenieni webdeweloperzy mogą co najwyżej pomarzyć. Prosty sposób na biznes?

Konrad Karpieszuk, autor blogu dev.wpzlecenia, opisuje przypadek niejakiego Ormana Clarka. W zasadzie nie powinienem o nim pisać "niejaki", bo to facet, który niedługo może stać się naprawdę sławny.

Clark rok temu zaczął sprzedawać własne skórki do WordPressa. Kiepski biznes, wydawałoby się. Nieprawda. Może i dla niektórych informatyków jest to sposób na dorobienie do wypłaty, ale dla niego to już naprawdę porządna pensja.

Niby za najdroższe skórki bierze 30-40 dolarów, ale zerknijcie na liczbę pobrań - i wszystko stanie się jasne. We wrześniu Clark zgarnął 48 tys. dolarów, czyli ok. 150 tys. zł. W ciągu roku udało mu się już w ten sposób zarobić ponad 250 tys. dolarów.

Reklama

Można się spodziewać, że ta suma będzie rosnąć, tak jak rośnie liczba skórek w jego portfolio. Oczywiście, nie wszystko zostaje w jego kieszeni. W ciągu roku jego biznes rozrósł się do tego stopnia, że musiał zatrudnić ludzi do obsługi klientów, a także drugiego webdewelopera.

Co ciekawe, Clark wciąż nie jest osobą, która zarabia na skórkach najwięcej. Jest siedmiu takich, którzy sprzedali więcej skórek od niego. Interesujący biznes, prawda? A jeszcze bardziej interesujące jest to, ile zarabia ThemeForest na prowizjach, które dochodzą nawet do 70%.

W branży IT nie jest trudno się wzbogacić, pod warunkiem, że mamy jakiś genialny w swojej prostocie pomysł. Do ścisłej czołówki najbogatszych ludzi w branży też można się dostać - jest w niej kilku panów, którzy pracowali na miliony zaledwie kilka lat.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Biznes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama