Złodzieje korzystają z Facebooka

Właściciele domów, do których włamali się złodzieje, mogą po części winić samych siebie. Mogli nie informować za pomocą funkcji Facebook Places, że są na wakacjach, a ich dom jest pusty.


Jak podaje telewizja NECN, amerykańscy policjanci aresztowali w miejscowości Nashu w New Hampshire członków gangu włamywaczy. Podejrzewa się, że złodzieje są winni pięćdziesięciu włamań. Funkcjonariusze znaleźli na miejscu skradzione z domów przedmioty o łącznej wartości ponad 100 tysięcy dolarów. Co ciekawe, złodzieje dobierali ofiary, śledząc ich na Facebooku.

Geolokalizacja, dotąd dostępna na takich serwisach jak Foursquare, pojawiła się na Facebooku jako funkcja Places. Na razie dostępna jest dla użytkowników serwisu z Ameryki Północnej. Umożliwia informowanie znajomych, gdzie się w danej chwili znajdujemy i sprawdzanie, czy w okolicy nie znajduje się ktoś znajomy. Jednak jeśli użytkownik nie zmieni ustawień na "tylko znajomi", jego lokalizacja widoczna jest dla wszystkich użytkowników Facebooka, a nawet wszystkich internautów.

Reklama

Informowanie w ten sposób, że jest się poza domem, to właściwie zaproszenie dla złodzieja.

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: złodziej | złodziej | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy