Znany polski youtuber Ravgor nie żyje. Kim był i jakie treści tworzył?

Polski internet obiegła bardzo smutna wiadomość, nie żyje Ravgor. Mimo że wydawał się radosnym człowiekiem, to wewnątrz zmagał się z długotrwałą depresją. Kim był Rafał Górecki?

Ravgor był jednym z najbardziej znanych polskich youtuberów
Ravgor był jednym z najbardziej znanych polskich youtuberówMarcin GóreckiFacebook

Tragiczną informację przekazał brat Rafała, Marcin Górecki. Na swoim profilu na Facebooku napisał: "Cześć. Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce".

Kim był Rafał "Ravgor" Górecki?

Ravgor był 35-letnim youtuberem, a swoją karierę internetową rozpoczął w 2011 roku. W swoich nagraniach przedstawiał oryginalne dowcipy i żarty, które robił poszczególnym przechodniom na ulicy. W świecie internetu był tzw. pranksterem, i był jedną z pierwszych w Polsce osób, które zaciągnęły do polskiego internetu ten zachodni trend.

Jego materiały cieszyły się bardzo dużą oglądalnością, wiele z jego filmów ma ponad milion wyświetleń, a jego profil na YouTube śledzi prawie 670 000 osób. W ostatnich latach coraz rzadziej nagrywał nowe materiały - jego ostatni materiał został opublikowany dwa lata temu. Ravgor prowadził długoletnią walkę z depresją, cierpiał także na chorobę dwubiegunową. Wielu twórców internetowych pożegnało Ravgora wyrażając swój smutek i żal.

Media są zgodne, że twórczość Ravgora miała duży wpływ na rozwój internetowej rozrywki w naszym kraju, a jego pasja wręcz zarażała innych. Fani twierdzą, że był osobą, która walczyła niezależnie od trudności, co pokazuje, że zawsze warto walczyć.

Zmagasz się z problemami? Zadzwoń

Depresja to choroba, z którą można i trzeba walczyć. Nie bój się i nie wstydź się prosić o pomoc.

Jeśli zmagasz się z nękającymi myślami różnej natury, cierpisz na depresję, lub jesteś w kryzysie, możesz zadzwonić na:

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę),
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14-22:00),
  • całodobową bezpłatną infolinię dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo),
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę i czwartek w godzinach 17-19:00).
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - tel. 800 12 00 02 (czynne całodobowo)
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - tel. 800 12 12 12 (czynne całodobowo)
  • Policyjny Telefon Zaufania - tel. 800 12 02 26
Przed wojną pracowali w IT. Teraz latają dronami nad linią frontuAFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas