Acer marzy o tanim notebooku

Acer pozazdrościł Asusowi taniego komputera Eee PC - Tajwańczycy powołali do życia komórkę mającą zająć się podobnym projektem.

Świeżo powołany do życia zespół będzie pracował nad odpowiedzią na Eee PC, projekt OLPC oraz wszystkie podobne urządzenia, które zapewne pojawią się na rynku w najbliższym czasie. Na razie firma gra na zwłokę, podając do wiadomości publicznej, że kupione przez Acera Eee PC "nie były pozbawione wad" - podaje serwis Digitimes.

Dodatkowo Acer nie wydzielił jeszcze stosownego budżetu dla zespołu mającego pracować nad niedrogim komputerem. Według analiz firmy, na które powołuje się serwis, w 2008 roku klienci kupią ponad 120 mln notebooków. Eee PC ma trafić jedynie do 2-3 procent klientów - twierdzi Acer.

Reklama

Mimo komentarzy tajwańskiej firmy, rok 2008 będzie należał do niedrogich notebooków. Co ciekawe, same "budżetowe komputery" często nie są określanie przez producentów jako notebooki. Powód jest prosty - firmy nie chcąc podcinać gałęzi na której siedzą i zastanawiają się, jak nazwać nowy podgatunek komputerów, jednocześnie unikając spadku sprzedaży "dorosłych" notebooków.

Ceny tego typu urządzeń na rynkach amerykańskich i azjatyckich będą oscylować w granicach 200 dolarów. Zapewne - jeśli dotrą do Polski - przyjdzie nam zapłacić za nie poniżej 1 tysiąca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Laptop | Acer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy