AMD pracuje nad układami 32 nm

Choć mogłoby się wydawać, że AMD w końcu dogoni Intela pod względem procesu produkcyjnego, to jednak tak się raczej nie stanie.

AMD testuje już 32-nanometrowe układy. Testy odbywają się w Fab 36, ale nie oznacza to, że niebawem doczekamy się tego rodzaju procesorów.

W 2009 r. na rynek trafią procesory 45-nanometrowe. AMD szykuje sporo modeli, więc będzie w czym wybierać. Główną atrakcją będzie niewątpliwie platforma dla entuzjastów ? Dragon - składająca się z kart graficznych HD 4800 oraz czterordzeniowych układów Deneb (45 nm).

Natomiast jednostki centralne wykonywane w procesie technologicznym 32 nm pojawią się na rynku nie wcześniej, niż w 2010 r. W dodatku nie będzie to pierwsza, lecz raczej druga połowa - mniej więcej 2 lata po tym, jak pojawią się wersje 45 nm.

Reklama

W tym miejscu warto wspomnieć, że Intel już od ponad roku oferuje 45-nanometrowe CPU. Firma, zgodnie z jej modelem Tick-Tock, wprowadzi 32-nanometrowe procesory jeszcze w 2009 r. - w listopadzie lub grudniu. Tak więc AMD nadal w tyle.

CafePC.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy