Firefox 4 Beta 2: zmiany głównie pod maską

Programiści Mozilli opublikowali drugą edycję beta przeglądarki Firefox 4. Oprogramowanie przygotowano dla systemów Windows, Mac OS X i Linux w 24 wersjach językowych (także i polskiej).

Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć w programie jakiekolwiek nowości, odróżniające go od pierwszej bety czwartego Firefoksa, która pojawiła się na początku czerwca. I rzeczywiście, zmiany dotyczą głównie silnika przeglądarki i mechanizmów odpowiedzialnych za renderowanie stron WWW.

Zespół pracujący nad Firefoksem naprawił także błędy zgłoszone przez użytkowników. Nieco rozczarowani będą pewnie zwolennicy Linuksa: muszą jeszcze poczekać na zmodyfikowane okno przeglądarki, w którym pasek kart znajduje się u samej góry. Jak czytamy w dokumencie Release Notes, prace nad interfejsem dla Pingwina wciąż trwają.

Nowością w drugiej becie Firefoksa jest funkcja Przekształć w kartę aplikacji (Make into App Tab). Wywołanie jej z poziomu menu kontekstowego otwartej karty pozwala zaoszczędzić miejsce w oknie przeglądarki. Zespół pracujący nad browserem zajął się też usprawnieniem silnika odpowiedzialnego za przetwarzanie JavaScriptu. Zmiana sposobu obsługi komponentów XPCOM ma przyspieszyć uruchamianie aplikacji i separowanie procesów. Natomiast mechanizm Retained Layers powinien zapewnić płynne przewijanie skomplikowanych stron WWW.

Reklama

Trzecie wydanie beta Firefoksa 4 jest planowane na 6 sierpnia. Ostateczna wersja przeglądarki powinna się pojawić w połowie października.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: macOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy