Grecja: Atak terrorystyczny na siedzibę Microsoftu

Tego zapewne nikt się nie spodziewał. W Atenach miał miejsce atak terrorystyczny na siedzibę Microsoftu. Kto i z jakich powodów podjął się tak drastycznych środków? Raczej ciężko uwierzyć, że byli to niezadowoleni z działania Windowsa klienci.

Napastnicy zaatakowali główną siedzibę firmy w Atenach wjeżdżając Vanem w sam środek wejścia głównego. Podpalili przy tym parter budynku, w wyniku czego doszło do wybuchu. Na szczęście w zamachu nie ucierpieli ludzie. Wkrótce potem władze wydały oświadczenie, że nie było wcześniej przesłanek, mówiących o groźbie zamachu w siedzibie firmy.

W ciągu dekady Grecja doświadczała już kilku ataków lokalnych grup anarchistycznych, jednak większość z nich odbywała się w nocy i kierowana były na banki lub placówki rządowe. Jak twierdzą ochroniarze obiektu, w aucie znajdowało się trzech uzbrojonych terrorystów, którzy kazali im uciekać z miejsca zdarzenia, przed dokonaniem sabotażu. Sprawę bada już lokalna policja, choć w dalszym ciągu nie są znane przyczyny ataku.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: atak terrorystyczny | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy