Intel rządzi na rynku procesorów

Według danych dostarczonych przez analityków z iSuppli, Intel, po raz pierwszy od czterech lat, jest w posiadaniu 80 proc. udziałów w rynku procesorów.

Wynik Intela wynosi dokładnie 80,6 proc. To najlepszy rezultat amerykańskiego giganta od 2005 roku, kiedy jego wynik wynosił 82,4 proc.

- Intel skorzystał najbardziej, kiedy ogólnoświatowy rynek PC zrobił w drugim kwartale pierwszy, mały krok w kierunku poprawy sytuacji gospodarczej. Stało się tak za sprawą wzrostu sprzedaży o jeden procent w stosunku do pierwszego kwartału - mówi Matthew Wilkins, główny analityk badań iSuppli. Jednakże w porównaniu do lat wcześniejszych, sprzedaż komputerów PC nadal spada. Intel rzeczywiście odczuł spadek dochodów ze sprzedaży mikroprocesorów w porównaniu do poprzednich lat, podobnie jak jego główny rywal AMD."

Reklama

Udział firmy AMD spadł od 1,4 proc. do 11,5 proc. Również inni producenci jak, na przykład Via, tracą swoje udziały na rzecz Intela. - AMD nie odniósł korzyści z niewielkiego wzrostu sprzedaży PC, ponieważ średnie ceny jego mikroprocesorów były niższe niż w pierwszym kwartale 2009 roku - dodał Wilkins.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy