Komputer dla dziecka

Kiedyś wyprawka do szkoły ograniczała się do piórnika i zeszytów. Teraz dzieciom od najmłodszych lat towarzyszą komputery. INTERIA.PL radzi, jak wprowadzić pociechy do świata nowych technologii.

Jeszcze w połowie lat 90. symboliczną datą zakupu komputera dla młodego człowieka była Pierwsza Komunia - wtedy to, zazwyczaj chłopiec, otrzymywał upragniony sprzęt. Była to pierwsza maszyna tego typu w domu. Już po kilku dniach dziecko potrafiło się nią posługiwać lepiej niż rodzice.

Dzisiaj to jednak rodzina wprowadza najmłodsze pokolenie w świat komputerów - warto zatem dokładnie przemyśleć tę decyzję i podejść do niej z pełną odpowiedzialnością. Komputery i internet stanowią niesamowite źródło wiedzy, ale także niosą ze sobą zagrożenia.

Dla wszystkich chcących kupić komputer oraz przygotować dziecko do wejście w świat internetu, INTERIA.PL przygotowała trzyczęściowy poradnik.

Część I - jaki komputer pasuje do dziecka zależnie od wieku

Reklama


W tej części omawiamy kolejne grupy wiekowe dzieci i zastanawiamy się, czy jest to odpowiedni wiek na zakup komputera. A jeśli tak - to jakiego.

Część II - jaki komputer kupić dziecku


Czy lepszy będzie stacjonarny, a może notebook. Jaką specyfikację powinien posiadać komputer dla pociechy i o czym trzeba pamiętać, robiąc zakupy.

Część III - największe zagrożenia sieci, jak się przed nimi bronić i jak wykorzystać czas spędzony przed komputerem

Nie można pozostawić dziecka samego w sieci - w tej części znajdziesz programy umożliwiające bezpieczne surfowanie po internecie, porady, jak przystosować system Windows do potrzeb dzieci, a także dowiesz się, jak można wspólnie z dzieckiem korzystać z komputera.

Zapraszamy do lektury

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komputery | dziecko | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama