Koniec z Celeronami

Intel kończy produkcję procesorów Celeron, wytwarzanych w procesie 0,13 mikrona. Firma rozesłała do swoich partnerów informację, że zamówienia na Celerony 2,5GHz, 2,6GHz, 2,7GHz i 2,8GHz będą przyjmowane tylko do 20 maja. Ostatnia planowana wysyłka układów w wersji "pudełkowej" nastąpi 21 października, a w wersji OEM - 24 marca 2006 r. Intel zapowiada jednak, że układy będą oferowane producentom sprzętu tak długo, jak będzie zapotrzebowanie (oczywiście do wyczerpania zapasów).

Intel kończy produkcję procesorów Celeron, wytwarzanych w procesie 0,13 mikrona.  Firma rozesłała do swoich partnerów informację, że zamówienia na Celerony 2,5GHz, 2,6GHz, 2,7GHz i 2,8GHz będą przyjmowane tylko do 20 maja. Ostatnia planowana wysyłka układów w wersji "pudełkowej" nastąpi 21 października, a w wersji OEM - 24 marca 2006 r. Intel zapowiada jednak, że układy będą oferowane producentom sprzętu tak długo, jak będzie zapotrzebowanie (oczywiście do wyczerpania zapasów).

Nie zmienia to jednak faktu, że producent chce definitywnie "przesiąść" się na linie technologiczne 0,09 mikrona. Oczywiście nie oznacza to, że z rynku w ogóle znikną układy z linii Celeron. Rozwijana będzie dostępna już na rynku linia Celeron D z rdzeniem Prescott, czyli procesory o wymiarze technologicznym 0,09 mikrona, wyposażone w 256KB cache L2 i szynę Quad Pumped Bus 533MHz. (4D)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy