Microsoft zachęca do aktualizacji Windowsa 10

Amerykańska firma informuje o konieczności zainstalowania najnowszej wersji systemu Windows. Microsoft kończy bowiem wsparcie dla poprzednich kompilacji.

Jak informuje specjalny komunikat, już niebawem zakończy się wsparcie dla kwietniowej kompilacji Windowsa 10. Chcąc utrzymać sprawny system, użytkownicy powinni jak najszybciej zaktualizować swoje Windowsy do wersji z maja 2019. W przeciwnym wypadku nie otrzymają oni nadchodzącej na jesień poprawki, co może w dużym stopniu narazić na ograniczone bezpieczeństwo, a nawet problemy z wydajnością.

Jeśli nie jesteśmy pewni, którą wersję Windowsa 10 posiadamy, możemy wejść do panelu Windows Update na naszym komputerze. Jeśli aktualizacja będzie konieczna, na pewno wyświetli się stosowna informacja.

Reklama

Decyzja Microsoftu może okazać się dla wielu mocno kontrowersyjna. Niedawno bowiem firma chwaliła się, że pozostawia korzystającym pełną kontrolę nad updateami. Decyzja o zakończeniu wsparcia, jest w pewnym sensie wymuszeniem na użytkownikach aktualizacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | aktualizacje | System operacyjny | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy