Microsoft zmienia nazwy swoich programów?

Microsoft stara się nadać powiew świeżości znanym markom, które na przestrzeni lat nieco skostniały, straciły na popularności lub najzwyczajniej w świecie nie przyjęły się na rynku. Mówi się między innymi o przekształceniu usługi Zune Music, na horyzoncie pojawiły się również kolejne zmiany wśród znanych już usług.

Kilka dni temu Microsoft zrobił update w regulaminie i warunkach korzystanie z wybranych produktów i usług, które oficjalnie wejdą w życie 27 września bieżącego roku. Wśród wielu punktów możemy dowiedzieć się o planowanych zmianach nazw takich produktów jak Windows Live Mail oraz Windows Live Writer.

Już w pierwszym punkcie regulaminu pojawia się informacja o gwarancji związanej z takimi produktami jak Microsoft Mail Desktop oraz Microsoft Writer, które najprawdopodobniej zastąpią właśnie wyżej wymienione nazwy. Nowe nazwy podobnie jak wcześniej, będą zawierały się w pakiecie Windows Essentials. To jednak nie koniec rotacji w nazwach poszczególnych programów.

Już w poprzednim miesiącu pojawiła się nowa wersja Microsoft Essentials 2012, w skład której wchodziły między innymi Windows Photo Gallery oraz Windows Movie Maker. Patrząc jednak na nowy regulamin, widzimy odniesienie do Microsoft Photo Gallery i Microsoft Movie Maker, co może sugerować chęć odcięcia się od słowa "Windows" w przypadku rozmaitych programów.

Reklama

Czyżby strategia ta wynikała z braku pewności, co do sukcesu Windows 8? Tego nie można być pewnym. Wiadomo jednak, że ostateczne nazwy poszczególnych usług zostaną ogłoszone przez Microsoft przed 27 września.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy