Microsoft znalazł następcę lasera

Myszki z technologią laserową odchodzą do lamusa. Microsoft ma nowe rozwiązanie - BlueTrack.

Czy BlueTrack będzie następcą technologii laserowej?
Czy BlueTrack będzie następcą technologii laserowej?materiały prasowe

- Ludzie nie pracują już cały czas przy swoich biurkach - mówi Mark DePue, inżynier Microsoft Hardware i jeden z współtwórców technologii BlueTrack. - Obecnie 72 proc. sprzedawanych komputerów PC to notebooki . Zwiększona popularność komputerów przenośnych sprawia, że klasyczne miejsce pracy odchodzi w zapomnienie. BlueTrack umożliwia komfortową pracę na innych powierzchniach, takich jak np. granit czy marmur - dodając.

Czym jest BlueTrack?

Jest to zaawansowany system ustalania pozycji myszy. Umożliwia on pracę na każdej powierzchni -od granitowych blatów kuchennych po salonowe wykładziny podłogowe.

- Technologia laserowa jest podatna na zabrudzenia i kurz, które znacznie pogarszają wydajność jej pracy - powiedział David Bohn, starszy inżynier Microsoft Hardware oraz współtwórca BlueTrack.

Firma z Redmond jest tradycyjnie kojarzona z oprogramowaniem, tymczasem dział Microsoft zajmujący się sprzętem komputerowym w roku 1999 po raz pierwszy zaprezentowano nowy układ optyczny LED, który praktycznie zakończył stosowanie myszy kulkowych , a w roku 2005 Microsoft Hardware opracował technologię laserową wysokiej rozdzielczości oferującą możliwość pracy na jeszcze większej liczbie powierzchni, niż klasyczny układ optyczny. Teraz przyszła pora na BlueTrack.

Jak działa BlueTrack?

materiały prasowe

W technologii BlueTrack zastosowano powiększoną wiązkę niebieskiego światła, specjalny układ optyczny oraz stworzony przez firmę Microsoft sensor odczytu obrazu oraz geometrii pikseli. Takie rozwiązanie generuje odbicie obrazu o wysokim kontraście, który pomaga uzyskać dodatkową precyzję ruchów.

Zastosowana w nowym układzie wiązka światła jest czterokrotnie szersza, niż w standardowych myszach komputerowych. Dzięki niej technologia BlueTrack może przechwycić większy obraz oraz uzyskać lepsze odbicie naświetlanej powierzchni, niż w przypadku zastosowania wiązki podczerwieni lub laseru.

Technologia w praktyce

materiały prasowe

Omawiana technologia Znajdzie ona zastosowanie w dwóch najnowszych myszach komputerowych: Microsoft Explorer Mouse oraz mniejszej Microsoft Explorer Mini Mouse.

Oba modele oferują chromowane wykończenie oraz niebieskie podświetlenie. Zatwierdzony przez ergonomistów kształt urządzeń jest dostosowany do praworęcznych użytkowników. Bezprzewodowa łączność w częstotliwości 2,4 GHz ma zapewnić łączność do 9 metrów. W skład zestawu wchodzi mały odbiornik chowany w obudowie myszy, co ułatwia transport i przechowywanie urządzenia. Pełnowymiarowy model Explorer Mouse zawiera ładowarkę akumulatora z akumulatorowego zasilaczem sieciowym. Mniejszy model Explorer Mini Mouse pracuje na jednej baterii AA.

Trafią one do sklepów na terenie całego kraju 24 października 2008 roku, w sugerowanych cenach detalicznych 249 oraz 179 zł. Oba urządzenia objęte zostaną trzyletnią gwarancją liczoną od daty zakupu towaru.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas