MK241H - monitor Full HD

Monitor do pracy, grania oraz oglądania filmów? Tak, pod warunkiem, że całość obsługuje Full HD. MK241H to jeden z tego typu wynalazków.

Tajwański Asus coraz lepiej radzi sobie na rynku monitorów dedykowanych dla graczy oraz fanów multimediów. Po dobrym monitorze PG221 przeznaczonym dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, na rynek trafia seria MK. Mieliśmy szansę przetestować największego z przedstawicieli tej rodziny - 24-calowego MK241H.

Prawie jak telewizor

W pudle znajdziemy monitor rozmiarami przypominający telewizor, kabel do podłączenia cyfrowego (DVI) oraz analogowego, kabel line-in oraz kabel USB. Do tego dochodzą sterowniki oraz instrukcja.

Monitor przypomina odrobinę zgrabny telewizor LCD. Na dole obudowy umieszczono aluminiowe wykończenie. Po prawej stronie znajdziemy przyciski funkcjonalne.

Reklama

MK241H został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 1920 na 1200 (WUXGA) i proporcjach obrazu 16:10. Z tyłu znajdziemy łącza DVI, D-sub oraz HDMI. To ostatnie cieszy szczególnie, ponieważ pozwala na jednoczesne przesyłanie wielokanałowego dźwięku i nieskompresowanego materiału wideo w formacie Full HD 1080p, umożliwiając bezproblemowe podłączenie odtwarzaczy HD, tunerów cyfrowych i konsol nowej generacji. Dodatkowo opisywany monitor ma kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela, mikrofon kierunkowy, głośniki stereo oraz gniazdo słuchawkowe. Podobnie jak w przypadku PG221 - zadbano o najważniejsze potrzeby gracza.

Monitor telewizyjny

Włączmy monitor. Tak duży rozmiar nie sprzyja pracy biurowej. Nie ma się co oszukiwać - 24-calowe monitory zostały stworzone do multimediów, nie pisania na Wordzie. To znaczy, możemy to robić. Zresztą sam test jest pisany na testowanym monitorze, ale siedzę od niego ponad metr - inaczej pracować się po prostu nie da.

Co innego z grami, czy z oglądaniem filmów (także w HD) - tutaj MK241H sprawdza się bardzo dobrze. Z kontrastem 3000:1, czasem reakcji 2ms oraz z obsługą Full HD mówimy do naprawdę dobrym monitorze do gry i zabawy. Te ostatnie czynności ułatwią nam dodatkowe technologie.

Na jakie technologie możemy liczyć w MK241H?Color Rich - mającą na celu bardziej realistyczne wyświetlanie kolorów,

Aspect Control - funkcja pozwalająca użytkownikowi wybrać odpowiednie proporcje obrazu od pełnoekranowego, do formatu 4:3 i 1:1 (piksel na piksel),

ASCR (ASUS Smart Contrast Ratio) - automatyczne regulowanie siły podświetlenia matrycy w zależności od panujących warunków oświetleniowych,

Splendid Video Intelligence - optymalizacja wyświetlania kolorów, jasność, kontrastu oraz ostrość.

Można by napisać - "Brakuje tylko pilota". Funkcje oczywiście brzmią lepiej, niż sprawdzają się w praniu, ale i tak dzięki tym rozwiązaniom MK241H przebija przeciętny monitor LCD.

Konkluzje HD

Oczywiście MK241H to nie tylko same superlatywy. Kupując ten monitor musimy od razu założyć, że jest to inwestycja przeznaczona wyłącznie do zabawy - nikt nie będzie na nim pracować. Dodatkowo, pod względem wymiarów jest to spore urządzenie, dlatego mocno musimy się zastanowić, gdzie je umieścić.

Przez tego typu "ograniczenia" mamy do czynienia z monitorem skierowanym do bardzo wąskiego grona użytkowników. Czy to źle? Na pewno nie dla tej grupy.

Plusy

- doskonały do grania i multimediów,

- port HDMI.

Minusy

- nie nadaje się do pracy,

- słabe głośniki.

Za bardzo dobrze połączenie rozwiązań multimedialnych, wszechstronności oraz specyfikacji, MK241H otrzymał REKOMENDACJĘ serwisu Nowe Technologie.

SPECYFIKACJA

Matryca: Panoramiczna 24" 16:10

Rozdzielczość: 1920x1200 WUXGA

Jasność (maks.): 450 nitów

Współczynnik kontrastu (maks.): 3000:1 (ASCR ON)

Kąty widzenia: 170°(H) /160°(V)

Czas reakcji: 2ms (gray-to-gray)

Kamera internetowa (wbudowana): 1.3 Megapiksela z mikrofonem MIC-Array (obracalna)

Głośniki: 2W x 2 Stereo, RMS

Wejścia/Wyjścia:

- HDMI, D-Sub, DVI-D

- Wyjście słuchawkowe

- Wyjście Audio

Funkcje dodatkowe

- Technologia Color Rich (130% nasycenia kolorów)

- Technologia Splendid Video Intelligence

- Obsługa HDCP

- Kontrola proporcji obrazu (Full/ 4:3/ 1:1)

- Projekt ułatwiający ułożenie kabli

- Zgodność z systemem Microsoft Windows Vista (Premium)

Cena - 1499 PLN brutto

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: technologie | telewizor | monitor | full hd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy