Najbardziej wytrzymały HDD

Podczas targów CES 2011 firma ioSafe zaprezentowała najbardziej wytrzymały przenośny dysk twardy. Urządzenie Rugged Portable jest wodoodporne, wytrzymuje upadki oraz strzały z broni palnej.

Dyski z nowej rodziny będą przechowywały od 250 gigabajtów do 1 terabajta. Zamknięty w aluminiowej obudowie dysk może przetrwać trzydniowe przebywanie na głębokości 3 metrów zarówno w wodzie słodkiej jak i słonej. Z kolei tytanowa obudowa pozwala na zanurzenie go na głębokość 9 metrów oraz umożliwia przetrwanie upadku z takiej samej wysokości. Aluminiowa wersja obudowy pozwala natomiast na bezpieczny upadek z wysokości 3 metrów.

Reklama

Jednak najbardziej imponującym pokazem była demonstracja wytrzymałości dysku, który przetrwał strzał ze strzelby. Na obudowie widniały liczne ślady po śrucie, jednak dane były nieuszkodzone.

Rugged Portable korzysta z łączy USB 3.0 oraz FireWare. W cenie urządzenia zawarto też ważną przez rok usługę odzyskiwania danych. Za przedłużenie usługi na trzy lata dopłacić trzeba 50 dol., jeśli zaś chcemy korzystać z niej przez pięć lat - 100 dol. W ramach gwarancji producent dysku odzyska dane nawet wówczas, gdy zostały przypadkiem usunięte przez użytkownika.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dysk | HDD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy