Nalot policji na piratów komputerowych

Opolscy policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i nielegalne oprogramowanie o wartości 65 000 zł.

31 stycznia policjanci z wydziałów dw. z przestępstwami gospodarczymi KWP w Opolu i KMP w Opolu, po uzyskaniu informacji, że w jednej z firm na terenie powiatu opolskiego może dochodzić do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, dokonali przeszukania pomieszczenia tej firmy. W czynnościach uczestniczył biegły z zakresu informatyki.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3 komputery przenośne z zainstalowanymi najprawdopodobniej nielegalnymi programami operacyjnymi i użytkowymi firm Corel i Microsoft. Ponadto zabezpieczono 29 konsol Xbox360, konsolę PSP, 55 płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie programów komputerowych. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na 50 000 zł.

Reklama

Tego samego dnia policjanci zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu w Opolu u mężczyzny ogłaszającego świadczenie usług w zakresie przerabiania konsol do gier, przerobioną konsolę do gier Xbox360, komputer z nielicencjonowanym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym przerabianie konsol. Dodatkowo zabezpieczonych zostało 50 płyt z nielegalnie skopiowanymi programami. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła w tym przypadku 15 000 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: pirat komputerowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy