Notebook Dr. Dre - HP Envy 15 Beats

HP nawiązała współpracę z producentem słuchawek Beats Electronics - firmą założoną przez rapera i producenta Dr. Dre i Jimmy'iego Iovine, prezesa Interscope Geffen A & M Records, aby opracować high-endowego laptopa przeznaczonego głównie do słuchania muzyki.

- Kiedy Dre i ja zakładaliśmy Beats, chodziło o ideę, by poprawić jakość transmisji dźwięku pomiędzy twórcami nagrań a słuchaczami - powiedział Lovine.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że wraz z rewolucją cyfrową, która poszła nie tak jak trzeba, doszło do degradacji dźwięku, który jest pulsem muzyki. Odkryliśmy, że większość komputerów PC obniża poziom dźwięku do poziomu, który jest nie do zaakceptowania. A gdy pójdziemy jeszcze dalej, ograniczając go do platformy, takiej jak na przykład MP3, muzyka nie daje rady - powiedziała gwiazda rapu. Limitowana seria notebooka HP Envy 15 Beats posiada czarne, błyszczące wykończenie. Zestaw obejmuje oprogramowanie Beats Audio Mixing Software i najwyższej jakości słuchawki Beats by Dr. Dre Studio.

Reklama

Laptop jest również wyposażony w oprogramowanie firmy Native Instruments, które umożliwia wielokanałowe miksowanie, rozdzielanie i łączenie dźwięku za pośrednictwem komputera. Laptop ma dwa wyjścia stereo oraz jedno ultra głośne wyjście. Całość oparta jest na mobilnym procesorze Intel Core i7, waży 5,19 kg i mierzy tylko cal (2,5cm) grubości. Do wyboru jest jeden z dwóch 15,6-calowych ekranów wysokiej rozdzielczości HP BrightView. Jeden z nich jest Full HD. Oba podświetlanie zawdzięczają diodom LED.

Zoptymalizowana do działania przy słabym oświetleniu kamera internetowa VGA, jest standardem. W opcji jest dostępna bateria Slim Fit, która zapewnia po jednym naładowaniu do 7 godzin ciągłej pracy. Można zamówić także zewnętrzny napęd optyczny. Prawdopodobnie komputer będzie dostępny w USA 22 października. Cena zaczynać się będzie od 2 299 dolarów (6700 złotych).

PCArena.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy