Nowa linia drukarek Epson

Epson wprowadza na polski rynek linię drukarek z zintegrowanym systemem stałego zasilania w atrament. Są to kolejno WorkForce M200, M105 i M100, Epson L550, L355 i L300 oraz Epson L210 i L110

Dobre przyjęcie przez użytkowników pierwszej generacji drukarek z systemem stałego zasilania w atrament (ang. ITS - Ink Tank System) spowodowało, że Epson zdecydował się - na wybranych rynkach - zredukować liczbę modeli urządzeń z atramentem w kartridżach, a zwiększyć liczbę modeli ze stałym zasilaniem w atrament. Dotyczy to urządzeń przeznaczonych dla użytkowników domowych i małych firm. Jak twierdzi firma, ruch ten jest częścią strategii - "niski koszt i wysoka jakość" polegającej na zapewnianiu użytkownikom domowym i niewielkim firmom, urządzeń umożliwiających wysokiej jakości wydruki przy niewielkich kosztach, jednocześnie z uniknięciem problemów związanych z używaniem nieoryginalnych atramentów czy innych systemów uzupełniania atramentu. Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, Montenegro, Serbia, Republika Macedonii, Turcja, Greecja, Cypr, Malta, Albania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Południowa Afryka, Izrael, Republika Czeska, Polska Węgry, Słowacja I Tunezja.

Reklama

WorkForce M200, M105 i M100

Epson oferuje pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament. Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 zostały zaprojektowane z myślą  o użytkownikach w małych firmach i biurach w domu. Wszystkie modele dają możliwość oszczędnego drukowania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Jest to możliwe dzięki 140 ml pojemnikom na atrament, oryginalnemu, pigmentowemu atramentowi firmy Epson oraz technologii druku Micro Piezo.

Epson WorkForce M200 to wielofunkcyjne urządzenie ze złączem Ethernet i automatycznym podajnikiem dokumentów (ADF). Model WorkForce M105 to jednofunkcyjna drukarka z połączeniem bezprzewodowym Wi-Fi, natomiast podobny jednofunkcyjny model WorkForce M100 zawiera dodatkowo złącze Ethernet. Wszystkie urządzenia oferują profesjonalną jakość wydruków przy dużej szybkości drukowania 15 str./min, co pozwala zwiększyć wydajność pracy w biurze. Każdy model jest objęty 12-miesięczną gwarancją (lub gwarancją do 50 000 wydrukowanych stron), uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego.

Oryginalny atrament firmy Epson jest dostępny w pojemnych butelkach 140 ml, co wystarcza do wydrukowania 6000 stron i oznacza niskie koszty eksploatacji: 1 grosz za stronę lub 5 zł  w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek A4). Do wszystkich drukarek dodawane są dwie butelki  z czarnym atramentem — o standardowej pojemności 140 ml — umożliwiające wydruk do 12 0002 stron przy minimalnym koszcie wydruku w przeliczeniu na stronę. Szybkoschnący oryginalny atrament pigmentowy firmy Epson sprawia, że dokumenty biznesowe są odporne na działanie wody  i powstawanie smug.

Drukarki M200 i M105 są kompatybilne z aplikacją Epson iPrint, która pozwala na bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w obrębie biura, co bardzo przydaje się użytkownikom niemającym dostępu do komputera lub tym, którym bardzo się śpieszy.

- Jesteśmy pierwszym producentem monochromatycznych drukarek z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament — nasz produkt to idealne rozwiązanie dla małych firm, które chcą znacznie obniżyć koszty drukowania. Głowica drukująca Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson stanowią gwarancję wysokiej jakości, spełniającej oczekiwania klientów. Nowe urządzenia zaprojektowane są do użytku biurowego i mogą drukować do 5 tys. stron miesięcznie - mówi  Rafał Pawłowski, menedżer ds. produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny drukarek WorkForce M200, M105 i M100 to odpowiednio 1 129 zł, 909 zł i 909 zł.  Sugerowana cena detaliczna 140 ml butelki z czarnym atramentem Epson T7741 to 60 zł. Wszystkie modele objęte są gwarancją na 12 miesięcy lub 50 tys. wydrukowanych stron.

Epson drukarki L550, L355 i L300

Drukarki L550, L355 i L300 są wyposażone w bardzo pojemne - 70 ml - zasobniki atramentowe, do których można z łatwością dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruk. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia najwyższą jakość wydruku tekstu i grafiki. Epson L550 to urządzenie wielofunkcyjne - drukarka, skaner, kopiarka i faks w jednym, L355 - to drukarka, skaner i kopiarka, a model L300 jest tylko drukarką.

W zestawie z urządzeniami znajdują się cztery oddzielne butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw pojemnych butelek z atramentem można wydrukować 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze, co oznacza koszt drukowania jednej strony czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej - 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5zł I 6,5 zł  w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek). Ponadto w zestawie z drukarką użytkownik otrzymuje dwie dodatkowe butelki  z czarnym atramentem, które pozwalają zwiększyć łączną wydajność do 12 000 stron czarno-białych.

Drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Wszystkie trzy urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 30 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego, w razie potrzeby firma może więc liczyć na dodatkową pomoc.

Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki nic z niej nie kapie. Drukarki L500 i L355 obsługują aplikację Epson iPrint, która umożliwia - w obrębie biura - bezprzewodowe drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów, przydatne dla np. osób drukującym raporty w ostatniej chwili, tuż przed terminem ich oddania.

- Nowe urządzenia zaprojektowano tak, by małe firmy mogły bardzo tanio drukować, nie tracąc nic na jakości druku. Koszt wielu kopii dużych dokumentów i ważnych prac jest niewielki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku firmy Epson - mówi Rafał Pawłowski, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to: L550 - 1 449 zł, L355 - 969 zł I  L300 - 779 zł.

Sugerowana cena detaliczna jednej 70 ml butelki  z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yellow) wynosi 28 zł.

Epson L210 i L110

Drukarki L210 i L110 są wyposażone w 70-ml pojemniki atramentowe, do których można z dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruku. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia wysoką jakość wydruku tekstu i grafiki. Epson L110 jest drukarką jednofunkcyjną, a L210 to drukarka, skaner i kopiarka w jednym. W zestawie z obydwoma urządzeniami znajdują się cztery 70 ml butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw  atramentów umożliwia wydrukowanie 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze, co oznacza, że koszt drukowania jednej strony  czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej - 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5 zł i 6,5 zł w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek A4).

Obydwie drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Ponadto urządzenia te objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 15 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego - w razie potrzeby użytkownik może więc liczyć na pomoc serwisu. Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki, nic z niej nie kapie.

- Nowe urządzenia zaprojektowano tak by studenci i osoby pracujące w domu mogły bardzo tanio i sprawnie drukować dużą liczbę dokumentów. Koszt prac, referatów i innych długich dokumentów z kolorową grafiką jest niewysoki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku drukarek firmy Epson - mówi Robert Reszkowski, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowana cena detaliczna modelu L210 wynosi 829 zł, modelu L110 -  649 zł.  Sugerowana cena detaliczna każdej 70 ml butelki z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yelow) wynosi 28 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy