Padły serwery klienta HP

Firma ubezpieczająca jednego z klientów HP, pozwała giganta sprzętu komputerowego i żąda aż 990 000 dolarów odszkodowania i oraz kwoty utraconych zysków.

Według Information Week, BDP International, firma logistyczno-transportowa, była dumnym właścicielem HP StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) systemu, który został zakupiony od Razor Inc (jednego z dystrybutorów HP).

Cały sprzęt znajdował się w bezpiecznym centrum danych obsługiwanym przez SunGard Recovery Services od 2006 roku. Jednak, jak mówią dokumenty sądowe, rok później doszło do katastrofalnej w skutkach awarii. BDP poniosła poważne szkody finansowe, a serwerownia została zniszczona. Straty oszacowano na kwotę przekraczającą 990 tysięcy dolarów.

Reklama

HP jest obecnie pozwane przez Great Northern Insurance. Przedstawiciele firmy powiedzieli, że wypłacili firmie BDP roszczenia w takiej wysokości, aby odbudować zakupiony przez nich sprzęt. Na rynku dostępnych jest pięć modeli StorageWorks Enterprise, zaczynając od 96, a kończąc na 324 TB pojemności. Dane zawarte w pozwie nie określają, który model padł ofiarą awarii oraz co dokładnie się z nim stało.

Great Northern twierdzi, że HP niewłaściwie zaprojektowała i zainstalowała system przechowywania danych, nie potrafiła zapewnić prawidłowego serwisu ani monitorowania jednostki, a także niewłaściwie przeszkoliła swoich serwisantów. HP jeszcze złożyć oficjalną odpowiedź na temat tej sprawy.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy