Philips Brilliance 220X1 - monitor z ramką

Jak się okazuje, w świecie monitorów jeszcze wiele może nas zaskoczyć - doskonale pokazuje to Brilliance 220X1 firmy Philips.

Monitory LCD każdego dnia zastępują wysłużone CRT-ki. Zasadniczo żaden z nich nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, ale od czasu do czasu trafia się coś nieprzeciętnego. Jedną z takich premier bez wątpienia jest Brilliance 220X1 produkcji firmy Philips.

Ramka dobra na wszystko

Elementem odróżniającym opisywany monitor od jego braci jest technologia Lightframe. Na czym ona polega? Na zmniejsza zmęczenie wzroku poprzez otoczenie ramki monitora niebieskim światłem. Według producenta, ma ono "stymulować zmysł wzroku w celu lepszej koncentracji i zapewnienia ogólnego poczucia komfortu". W rzeczywistości zamiast standardowej ramki będącej obudową panelu dostajemy świecącą na błękitno ramkę - to rozwiązanie znamy już z telewizorów firmy Philips. Teraz zastosowaną ją w monitorach.

Reklama

Dostarczony do testów model rzeczywiście prezentował się świetnie, przywodząc na myśl najlepsze (z wyglądu) dostępne na rynku produkty. Każda osoba, która zobaczyła monitor, była zaskoczona jego wyglądem i wykończeniem. W zestawie oprócz kabli nie znajdziemy już nic nadzwyczajnego. Dokładny opis wejść oraz specyfikację można znaleźć poniżej - od razu natomiast należy powiedzieć, że w monitorze nie ma portu HDMI. Należy to uznać za wadę.

Zastosowane technologie

SmartImage, która analizuje wyświetlaną na ekranie zawartość obrazu. W zależności od wybranego scenariusza, SmartImage poprawia w sposób dynamiczny kontrast, nasycenie kolorów oraz ostrość obrazów i filmów - wszystko to w czasie rzeczywistym i za naciśnięciem jednego przycisku. W założeniu rozwiązanie brzmi dobrze - w praktyce sprawdza się poprawnie, chociaż nie ma mowy o jakiejś większej rewelacji.

Drugim ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w opisywanym sprzęcie jest TrueVision (opatentowany przez Philips) - to rozwiązanie natomiast umożliwia regulowanie i dostrajanie parametrów monitora. Po raz kolejny ma on dostarczać lepszy obraz. I po raz kolejny tak robi - aczkolwiek nic nie powala tutaj na kolana.

Podsumowanie

Czy LightFrame należy traktować jako niepotrzebny gadżet? Niekoniecznie - to tak naprawdę najciekawszy element tego monitora. Pozostałe technologie oraz specyfikacja sprzętu stoją na bardzo dobrym poziomie - trudno znaleźć jakieś większe obiekcje. Wyprodukowanie dobrego monitora LCD zwyczajnie nie należy do skomplikowanych czynności w dzisiejszych czasach - zatem LightFrame pełni tutaj rolę koniecznego dodatku. Pozostaje się wyłącznie zastanowić, czy chcemy mieć świecącą ramkę na monitorze.

PLUSY

+ ramka LightFrame,

+ wygląd i parametry.

MINUSY

- brak portu HDMI,

- brak głośników.

Rodzaj Monitor LCD TFT TN

Przekątna 22"

Format obrazu 16:10

Rozdzielczość: 1680 na 1050

Czas reakcji matrycy 2 ms

Współczynnik kontrastu 15 000:1 (statyczny)

Jasność 250 cd/m2

Porty D-Sub, DVI i USB

Liczba kolorów na ekranie 16.7mln

Efektywny kąt widzenia 160 stopni

Odchylanie poziome 30 ~ 83 kHz

Odchylanie pionowego 56 ~ 75 Hz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Brilliance | monitor | philips

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy