Problemy z pamięcią

Serwis news.com poinformował, ze na rynku zaczyna brakować pamięci Memory Stick o najwyższych dostępnych obecnie pojemnościach (512 MB i 1 GB), a cena tych, które można nabyć szybko idzie w górę? Co jest powodem? Nie odnotowano przecież ani trzęsień ziemi w okolicach produkujących je fabryk, ani strajku w tych zakładach. Sony nie odpowiada na zapytania dziennikarzy. Producenci natomiast tłumaczą się, że "nie nadążają z produkcją". Pamięci MStick o mniejszych pojemnościach jednak nie brakuje. Wszystko to wygląda dość podejrzanie, ale ma jedno logiczne wytłumaczenie.

Niedawna premiera nowej konsoli Sony PSP zwiększyła popyt na te karty o około 30 procent . Wykorzystuje ona bowiem właśnie takie pamięci.

Karty MemoryStick nie są najpopularniejszymi na rynku kartami pamięci. Stosowane są bowiem głównie w urządzeniach Sony (aparatach cyfrowych, odtwarzaczach, niektórych komórkach SonyEricsson, itp.). Przez to są już teraz dość drogie. W obecnej sytuacji ich cena zapewne jeszcze wzrośnie. Przynajmniej do czasu aż na rynku pojawia się karty o jeszcze większych pojemnościach. Wiadomo bowiem, ze dla konsoli i 1 GB może okazać się zbyt małą pojemnością.

Reklama

SanDisk zapowiada, ze postara się, aby karty o pojemności 2 GB pojawiły się pod koniec lipca.

Dowiedz się więcej na temat: karty | Sony | problemy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy