Rasistowski Intel?

Potentat na rynku mikroprocesorów, korporacja Intel, doczekała się momentu, w którym została oskarżona o rasizm. Powodem tego jest pojawienie się pewnej reklamy, która dla jednych jest nad wyraz kontrowersyjna, a dla drugich normą.

Reklama promująca dwurdzeniowy procesor Core2 Duo okazuje się być źródłem rasizmu. Czy tak jest naprawdę tego nie możemy powiedzieć, wystarczy popatrzeć na poniższy obrazek.

Reklamówka informuje nas o 40 proc. wzroście wydajności dla klientów biznesowych, przy okazji dowiadujemy się o możliwości zwielokrotnienia wydajności naszych pracowników. Jednakże nie to jest głównym powodem oskarżeń, a postać białego człowieka i sześciu czarnoskórych ludzi pochylonych koło niego.

Szczerze powiedziawszy prawdopodobny jest scenariusz, iż konkurencja podkręca napięcie, szczególnie, że tematy związane z rasizmem są bardzo delikatne.Okazuje się jednak, że pierwsze głosy ludzi mówią zdecydowanie - nie ma w niej ani śladu rasizmu, ale jest w najgorszym wypadku jest stereotypowa.

Reklama
PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy