Rekordowy kwartał Intela

W ostatnim kwartale Intel zanotował rekordowo dobre wyniki finansowe. Przychody koncernu po raz pierwszy w historii przekroczyły 11 miliardów dolarów. Największy producent układów scalonych zanotował 18-procentowy wzrost przychodów rok do roku. Osiągnęły one wysokość 11,1 miliarda dol. Zysk operacyjny wyniósł 4,1 miliarda, a zysk netto - 3 miliardy. Zysk na akcję to 52 centy.

Jak powiedział Paul Otellini, prezes Intela: "siłą napędzającą takie wyniki był solidny popyt wśród klientów korporacyjnych, sprzedaż naszych wiodących produktów oraz nieustanny wzrost na rynkach wschodzących".

Jego zdaniem w najbliższej przyszłości na finanse firmy znaczny wpływ będzie miała rodzina procesorów Atom, które trafią zarówno do nowych produktów jak Google TV, jak i do tabletów z systemami Windows, Android czy MeeGo.

Intel prognozuje, że w bieżącym kwartale przychody wyniosą od 11 do 11,8 miliarda dolarów, wydatki na badania i rozwój oraz fuzje i przejęcia zamkną się kwotą około 3,2 miliarda dol. W skali całego roku koncern przeznaczy na inwestycje od 5 do 5,4 miliarda dolarów.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: wyniki finansowe | Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy