Snow Leopard już w sklepach!

Nowy system operacyjny Apple jest już w sprzedaży. Produkt wydany został wcześniej niż konkurencyjny produkt Microsoftu - Windows 7.

Snow Leopard nie jest zupełnie nowym oprogramowaniem, jego główną właściwością jest zredefiniowanie poprzedniej wersji tak by poprawić użytkowość i charakterystykę pracy. Finalna wersja kodu zdobyła pochlebne recenzję.

Poprawiony interface ułatwia poruszanie się w środowisku Maca. Prostszy stał się dostęp do poczty, plików i aplikacji, a zmianie poddano QuickTime X, który jest czytelniejszy zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i funkcję. Osoby zabierające komputery do pracy ucieszą się, że usprawniono działanie książki adresowej oraz funkcji iCal.

Reklama

Niestety nowy system operacyjny Apple działa tylko z Macami pracującymi pod skrzydłami Intela, co na pewno nie spodoba się posiadaczom jednostek PowerPC.

Oczekiwanymi zmianami jest poprawa zabezpieczeń nowego systemu, które odbiegały od konkurencji. W tym momencie Snow Leopard zbliżył się pod względem oferowanego bezpieczeństwa do konkurencyjnej Visty i Windowsa 7.

Wbrew popularnej opinii Macintosh nie jest bardziej odporny na ataki niż jego rywale. Autorzy książki hakerskiej na temat Maca twierdzą, że hakerzy do przeprowadzania swoich działań wybierają zawsze najpopularniejszy system. Dlatego też odnotowuje się mniej ataków na komputery firmy Apple. Jeden z autorów "The Mac Haker's Handbook" twierdzi, że firma zrobiła w kwestii bezpieczeństwa postępy jednak cały czas jest w tyle.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: sny | Apple | System operacyjny | snow leopard
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy