Steve Ballmer krytykuje... Microsoft

Nieczęsto można usłyszeć, jak prezes korporacji krytykuje marnowanie czasu na rozwój własnego produktu. Steve Ballmer przyznał się do tego w kontekście systemu operacyjnego Windows Vista.

- Tracimy zbyt dużo czasu na proces rozwoju i przeznaczamy na niego tysiące roboczogodzin - powiedział Ballmer. Wszystkie te roboczogodziny spowodowały, że w ciągu 5 lat oczekiwania na kontynuację solidnej platformy, użytkownicy nadal korzystają z Windowsa XP.

Nie dosyć że Vista była sama w sobie złym produktem, to jeszcze nawiedziła go plaga opóźnień. Konsumenci oczekiwali produktu tak stabilnego jak Windows XP. Bezpośrednią przyczyną złej passy był fakt, że od wydania Visty zaczęły się długofalowe opóźnienia produktu. Poza tym, w tym samym czasie Apple rozpoczął kampanię reklamową "Mac vs PC", podczas której publicznie ogłosił wszystkie błędy Visty. Co gorsza, w kampanii Intel/Microsoft "Vista Capable" zapewniano konsumentów, że niektóre komputery są gotowe na nowy system podczas gdy w rzeczywistości gotowe nie były. Naciski ze strony Intela przyczyniły się do powstania wielu wadliwych produktów - wymieniał Ballmer.

Reklama

I był to jeden z niewielu przypadków, kiedy można było usłyszeć szef Microsoftu wątpi w system Windows...

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy