Tablet Cisco - Cius

Walka o tort tabletowy przenosi się powoli na rynek klientów biznesowych. Do rankingu stanęło Cisco z urządzeniem o nazwie Cius. Tablet ma pracować na odpowiednio zaadoptowanej platformie Android. Czyżby więc tabletowy przełom w sektorze firm?

Cisco Cius, to unikatowe urządzenie o wadze zaledwie 0,52 kg, które umożliwia integrację wirtualnymi desktopami, z systemem Cisco Telepresence oraz innymi rozwiązaniami komunikacyjnymi i umożliwiającymi współpracę przy pełnym zachowaniu poziomu bezpieczeństwa wymaganego w infrastrukturze przedsiębiorstw.

Dzięki temu osoby pracujące zdalnie będą mogły w pełni korzystać z rozwiązań wideo o wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym, wielostronnych tele- i wideokonferencji, dostępu do poczty elektronicznej, komunikatorów i WWW, a także będą mogły tworzyć, edytować i współdzielić treści zarówno przechowywane lokalnie, jak i w środowisku chmury.

Reklama

Android Cisco Cius

Dzięki wykorzystaniu platformy Android Cisco Cius jest otwartą platformą zoptymalizowaną pod kątem komunikacji i współpracy. Dzięki tym unikatowym funkcjonalnością oraz dzięki możliwości integracji z wirtualnymi pulpitami, działy IT będą mogły wyposażyć mobilnych pracowników w narzędzie, które zasadniczo obniży nakłady kapitałowe i koszty zarządzania infrastrukturą informatyczną.

Jest to istotna alternatywa dla obowiązującego dziś paradygmatu wyposażania każdego stanowiska pracy w komputer PC.

Cezary Tchorek-Helm

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy