Wind - nowy BIOS, nowe możliwości

Firma MSI wypuściła nową wersję BIOS do swojego netbooka, która pozwala na podkręcenie znajdującego się w nim Intelowskiego procesora Atom.

Według notki prasowej wydanej przez przedstawiciela MSI, nowy BIOS pozwala na podkręcenie procesora nawet do 2GHz. Dodatkowo firma zdecydowała się na przedłużenie gwarancji o rok, dzięki czemu obecny okres gwarancji wynosi 2 lata.

Sam proces podkręcenia odbywa się poprzez naciśnięcie guzika - do wyboru mamy trzy stopnie podkręcenia 8, 16 i 24 proc. Standardowe taktowanie procesora Atom w netbooku to 1,6GHz, tak więc przy ustawieniu 24 proc. osiągamy taktownie 2GHz.

Nie przeprowadzono jeszcze testów jak proces ten wpływa na głośność pracy netbooka, jednak biorąc pod uwagę fakt, że procesor Atom wydziela tylko 4W ciepła, podkręcenie nie powinno wywrzeć dużego wpływu na układ. Jeżeli chodzi o gwarancję, wygląda na to, że zostanie ona przedłużona nie tylko w nowych egzemplarzach, ale również netbookach Wind, które już wcześniej znalazły właścicieli. Gwarancja na baterię niestety nadal wynosić będzie rok.

Reklama

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firma | atom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama