Windows tak samo bezpieczny jak Linux

Współzałożyciel firmy Sophos, Jan Hruska, stwierdził w wywiadzie udzielonym ZDNet Australia, iż komputery Apple Mac nie są wolną od wirusów platformą. Uważa on również, że Windows może być tak samo bezpieczny jak Linux - wszystko jest kwestią odpowiedniej konfiguracji.

Jeden z pierwszych specjalistów ds. bezpieczeństwa na świecie twierdzi, iż w sieci krąży pewna liczba złośliwego oprogramowania dla platformy Macintosh, co oznacza, że nie jest to "cudowna platforma pozbawiona zagrożeń".

- Większość osób używa pecetów i to właśnie dlatego słyszy się najwięcej o atakach na tą platformę. Daje to fałszywe wrażenie, jakoby Macintosh był wolny od wirusów - - wyjaśnia Hruska.

Hruska uważa również, że Windows XP może być tak samo bezpieczny, jak Linux, jeśli tylko zostaną właściwie zaimplementowane systemy bezpieczeństwa w OS-ie. - Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że w bezpieczeństwie Linuksa nie ma żadnej magii. Jest to kwestia właściwie przemyślanego bezpieczeństwa w systemie - dodał współzałożyciel Symanteca.

Reklama

Wyjaśnia on, że Windows i Linux były wykorzystywane do innych celów, co odbiło się na takiej, a nie innej implementacji podsystemu bezpieczeństwa.

James Turner, analityk z firmy IBRS uważa, że nie można jasno argumentować, który z systemów operacyjnych jest najbezpieczniejszy. - Właściwie nie ma znaczenia, jakiego systemu operacyjnego używasz - wszystko zależy od procesów oraz osób obsługujących system - dodaje.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | firmy | Linux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama