Wzrost wydajności o 40 proc.

Po przedstawieniu pierwszego na świecie systemu OC Gear, bazującego na rozwiązaniach sprzętowych i pozwalającego w czasie rzeczywistym przetaktowywać sprzęt, Asus przedstawia EN8600GT TOP/HTDP/256M.

article cover
materiały prasowe

Czego możemy się spodziewać? Dzięki możliwości podkręcania jednostek renderujacych oraz wyposażeniu w moduły pamięci 1ns, użytkownik - według producenta - może oczekiwać 40 proc. wzrostu wydajności w grach 3D. Dzięki aplikacji SmartDoctor, gracze otrzymują możliwość zwiększenia częstotliwości taktowania jednostek Shader, w celu osiągnięcie wyższej szybkości przetwarzania skomplikowanych scen 3D.

W zunifikowanej architekturze serii GeForce 8 NVIDIA zastosowała potoki renderujące które dynamicznie alokują dostępną moc przetwarzania w zależności od wymagań danej aplikacji. Posiadacz karty EN8600GT TOP może oczekiwać wzrostu taktowania jednostek renderujących ze 1188MHz do częstotliwości 1458MHz.

Po drugie karta EN8600GT TOP posiada moduły pamięci 1ns - zdolne do pracy z wysokimi częstotliwościami. Taki wzrost wydajności pozwolił karcie EN8600 GT TOP zwiększyć wynik w benchmarku 3DMark06 z 4185 do 5889 - co daje 40 proc. wzrost szybkości przetwarzania scen 3D w porównaniu do konstrukcji referencyjnych.

Asus jako pierwszy na świecie udostępnił aplikację do podkręcania układu graficznego SmartDoctor, zdolną do ingerencji w ustawienia zegarów jednostek Shader znajdujących się w chipie graficznym. Dzięki temu narzędziu, użytkownik może regulować częstotliwość pracy rdzenia graficznego oraz jednostek Shader niezależnie od siebie, osiągając maksymalną wydajność, bez kłopotliwych restartów systemu lub konieczności aktualizacji oprogramowania BIOS.

Karta ASUS EN8600GT TOP wyposażona została w specjalnie zaprojektowane wentylatory nowej generacji, które rozpraszają nagromadzone ciepło. Dzięki większej powierzchni oddającej ciepło, radiator jest zdolny do chłodzenia układu graficznego utrzymując jego temperaturę o 13 stopni C niższą w porównaniu do rozwiązań referencyjnych.

Tajwańczycy wyposażyli swoją kartę w funkcję ASUS Gamer OSD, która umożliwia podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania, pozwalając użytkownikom na zwiększanie wydajności. Dodatkowo ASUS Gamer OSD udostępnia użytkownikom opcję rejestrowania rozgrywki w czasie rzeczywistym.

Użyta konfiguracja

PCI-Express 16X :

Płyta główna: P5B Deluxe REV:1.03G BIOS:0804

Procesor : P4-2.66 GHz/8M Kentsfield-1066

Pamięć: 2048MB( DDR2-Transcend TS128MLQ64V8J 1024M*2)

Dysk twardy: WD WD1600JS

DVD-ROM : ASUS DVD-E616P3

Test temperatury został przeprowadzony w warunkach poniżej 40stopni C

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas