Reklama

Za tydzień koniec Windowsa XP SP2

Jeszcze tylko tydzień i zakończy się wsparcie Microsoftu dla systemu operacyjnego Windows XP SP2. Firma z Redmond przypomina klientom, którzy korzystają z systemu, aby sprawdzili, czy zainstalowali już zestaw poprawek Service Pack 3.

Mimo że jego system został zaprezentowany po raz pierwszy w 2001 roku, Windows XP jest w dalszym ciągu najpopularniejszym OS-em na rynku i korzysta z niego 62 procent komputerów podpiętych do internetu - wynika z majowych badań firmy Net Applications.

Należy pamiętać, że po 13 lipca Microsoft nie będzie wspierał systemu z pakietem Service Pack 2. Po tej dacie komputery z SP2 nie będą otrzymywać dodatkowych aktualizacji, nawet tych dotyczących krytycznych błędów - ostrzega Microsoft.

Aby tego uniknąć, należy zainstalować najświeższy pakiet poprawek, SP3. Wsparcie tej wersji systemu ma trwać do kwietnia 2014 roku. Innym wyjściem jest rezygnacja z XP i przesiadka na inne systemy - Windows Vista SP2, Windows 7, którąś z dystrybucji Linuksa lub tez inny OS.

Reklama

Majowy raport przygotowany przez firmę Qualys przynosi zadziwiające rezultaty - okazuje się, że jedynie połowa systemów Windows XP posiada zainstalowany dodatek Service Pack 3. Jest to zaskakujące, gdyż SP3 dostępny jest od połowy 2008 roku.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy