Chińczycy twierdzą, że odebrali dziwny sygnał od obcej cywilizacji

Chińscy naukowcy ogłosili, że odebrali sygnał od obcej cywilizacji za pomocą najpotężniejszego radioteleskopu na świecie o nazwie Sky Eye.

Chiński radioteleskop Sky Eye odebrał sygnał od kosmitów?
Chiński radioteleskop Sky Eye odebrał sygnał od kosmitów?123RF/PICSEL

Raport na temat odebrania tajemniczego sygnału z otchłani kosmosu, który miał zostać wysłany przez inteligentną obcą cywilizację, został opublikowany na stronach prestiżowej gazety chińskiego resortu nauki i technologii, czyli Science and Technology Daily.

Niestety, raport znikł tak szybko jak się pojawił. I to wraz z komentarzami. Całe to wydarzenie zostało szybko utajnione w chińskich mediach. Badacze UFO podali, że za całą operacją stał rząd Państwa Środka. Pomimo tego faktu, jak wszyscy wiemy, w internecie nic nie ginie, zatem te sensacyjne informacje zaczęły się rozprzestrzeniać po całym świecie.

Chiński Sky Eye odebrał sygnał od obcej cywilizacji?

Jakie sygnały odebrali Chińczycy? Otóż mają to być sygnały elektromagnetyczne wąskiego pasma, które zostały wychwycone przez Sky Eye, największy radioteleskop na świecie, znany też jako FAST. Sygnały mają mocno różnić się od tych odbieranych dotychczas, dlatego wzbudziły tak wiele kontrowersji.

Tajemnicze sygnały są już analizowane przez zespół astronomów kierowany przez Zhanga Tonjie, głównego badacza z zespołu ds. poszukiwań cywilizacji pozaziemskich, założonego przez Beijing Normal University, Narodowe Obserwatorium Astronomiczne Chińskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Berkeley w Kalifornii.

Radioteleskop Sky Eye nasłuchuje pozasłoneczne planety

Radioteleskop Sky Eye o średnicy 500 metrów i leżący w południowo-zachodniej prowincji Kuejczou od przeszło dwóch lat prowadzi obserwacje radiowe egzoplanet. W większości są to obiekty, które mogą przypominać drugie Ziemie, czyli być idealnymi miejscami do rozkwitu biologicznego życia.

Chiński Sky Eye jest obecnie najlepszym instrumentem jaki posiada ludzkość do poszukiwania sygnałów pochodzących od cywilizacji pozaziemskich, dlatego rejestracja unikalnego sygnału pochodzącego z jednej z takich planet wywołała falę sensacji. Prawdopodobnie władze przestraszyły się, że ta wiadomość może doprowadzić do powstania niepokojów społecznych w Chinach. Naukowcy na razie nie ujawniają większej ilości informacji na ten temat.

Wszystkie dane są ponownie analizowane. To zadanie jednak nie będzie proste, ponieważ ponowne nasłuchy obiektu, z którego odebrano sygnał może zająć nawet kilka miesięcy. Badania na radioteleskopie FAST są bowiem już zaplanowane na kilka miesięcy do przodu i ciężko będzie je zmienić.

"Wydarzenia": Wojskowe ćwiczenia na Mazurach. Polskim żołnierzom towarzyszą sojusznicy z NATOPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas