Męskie grillowanie: Krewetki w jeżynowym likierze

Nadchodzą ciepłe dni, a z nimi czas wyjazdów i grillowania. Mamy specjalnie dla was kilka przepisów, które idealnie nadadzą się na obiad pod chmurką. Czy może być coś lepszego niż krewetki i kurczak w słodkim alkoholowym sosie?

Jeśli zaczynamy grillowanie powinniśmy przede wszystkim myśleć o najlepszej jakości mięsie. Z tego nie można rezygnować, gdyż większość smaku potrawy pochodzi właśnie od mięsa. Przyprawy mają jedynie za zadanie podkreślić jego smak.

Żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty należy odkroić nadmiar tłuszczu, a przyprawianie i solenie zostawić na sam koniec przygotowywania potrawy. Zrobienie tego wcześniej może prowadzić do wysuszenia mięsa.

Jeżeli to możliwe należy unikać solenia mięs, w zamian można użyć ziół.

I rzecz najważniejsza: powolne, długie i dokładne pieczenie jest zawsze lepsze niż pieczenie na bardzo silnym i gwałtownym ogniu. Przy grillu nie należy się spieszyć. Wówczas mięsa będą soczyste i aromatyczne.

Reklama

Grillowanie to sztuka, która nie polega tylko na wrzuceniu mięsa na ruszt. Trzeba dokładnie zaplanować każdy etap przygotowywania dania, żeby wszystkie jego elementy były gotowe w tym samym czasie.

Jednak najważniejsze i tak pozostaje przygotowanie mięsa w sposób, który zadowoli każde podniebienie.

 

 

Składniki:

500 ml jeżyn

375 ml cukru

125 ml likieru jeżynowego

2 filety z kurczaka po 200 gramów

400 gramów dużych, obranych krewetek

Przygotowanie:

W robocie kuchennym miksujemy jeżyny. W misce mieszamy jeżynowy miąższ z cukrem i likierem. Gotujemy na małym ogniu aż zgęstnieje.

Kawałki kurczaka i krewetki nadziewamy na bambusowe patyczki zamoczone wcześniej w wodzie (delikatne, białe mięso nie będzie przywierało). Pieczemy na słabo rozgrzanych węglach, często smarując sosem.

Przed podaniem należy polać szaszłyk pozostałym sosem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grill | grillowanie | krewetki | kurczak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama