Chcesz pojechać do Berlina, ale bilety są za drogie? Kup je w Niemczech

Chcąc pojechać do Berlina pociągiem z Polski, trzeba liczyć się z niemałym wydatkiem. Tymczasem okazuje się, że koszty te mogą być znacznie mniejsze. W tym celu trzeba tylko zakupić bilety po stronie niemieckiej, gdzie opłata może być nawet ponad dwa razy niższa względem tej, którą uiścimy na stronie przewoźnika PKP.

W zasadzie nie jest to nic nowego i z podobnymi sytuacjami mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Czasem jest tak, że bilety na zagraniczne przejazdy z Polski są dostępne w niższych cenach po stronie drugiego przewoźnika. Tym razem podobny przypadek dotyczy wyjazdu do Berlina.

Bilety do Berlina ponad dwa razy tańsze u niemieckiego przewoźnika

Pewien internauta postanowił sprawdzić ceny biletów dla czterech osób (dwóch dorosłych oraz dwójki dzieci) do Berlina z Warszawy i o sprawie poinformował jego znajomy, Jan Piński. W przypadku zakupu poprzez stronę przewoźnika PKP łączna kwota wyniosła 1860 zł. Sytuacja wyglądała zupełnie inaczej po stronie niemieckiej.

Reklama

Bilety na ten sam pociąg, które zostałyby zakupione na stronie niemieckiego Deutsche Bahn, okazały się ponad dwa razy tańsze i w przeliczeniu na złotówki była to kwota 750 zł. Skąd tak duża różnica? Zwłaszcza że mówimy o tym samym składzie?

Zacznijmy od tego, że tak duże różnice nie występują zawsze i są zależne od różnych czynników. Może to być wiek dzieci czy data podróży. Co nie zmienia faktu, że takie przypadki istnieją i w ten sposób można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Bilety warto sprawdzać na różnych stronach przewoźników

Opisana wyżej sytuacja nie jest odosobniona i wniosek z tego jest jeden. Decydując się na podróż za granicę z Polski z pewnością warto sprawdzić ceny biletów nie tylko u lokalnego przewoźnika, ale także w kraju docelowym, gdzie ma odbyć się podróż. Takie bilety również są ważne i uprawniają do przejazdu danym pociągiem, a przecież można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Decydując się na zakup biletów na pociągi, warto to robić poprzez strony internetowe przewoźników lub aplikacje mobilne. Wynika to z faktu, że w ten sposób można natknąć się na różne promocje, które w tradycyjnej kasie nie będą dostępne. Jest to dodatkowa opcja związana z oszczędzaniem, o której z pewnością warto pamiętać.

Przy okazji warto wspomnieć, że do Polski może niedługo wejść czeski przewoźnik. Konkurencja sprawi, że bilety na wybrane połączenia pociągami mogą stać się tańsze.

***

Co myślisz o pracy redakcji Geekweeka? Oceń nas! Twoje zdanie ma dla nas znaczenie. 

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bilety | pociągi | Berlin | Niemcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy