Dieta na idealny brzuch - część 3.

By trening przynosił pozytywne rezultaty musimy również zadbać o właściwy jadłospis. W ostatniej części naszej przemiany zajmiemy się żywieniem.

bidon
bidonINTERIA.PL
Zmiany w żywieniu są potrzebne, jeśli chcemy widzieć rezultaty ćwiczeń na mięśnie brzucha
Zmiany w żywieniu są potrzebne, jeśli chcemy widzieć rezultaty ćwiczeń na mięśnie brzuchaINTERIA.PL

Przed wami ostatnia, trzecia część cyklu poświęcona mięśniom brzucha. W pierwsza opisywaliśmy typowy trening brzucha, w drugiej - trening kardio oraz trening interwałowy, tym razem podpowiem co należy zmienić w jadłospisie, aby wasz brzuch dobrze zareagował.

Trening kardio na brzuch - część 2.

Oto 7 prostych zmian, które nie wymagają wysiłku, a skutecznie wspomogą kształtowanie mięśni brzucha i spalanie tkanki tłuszczowej

1. Podziel swój jadłospis na kilka mniejszych posiłków: 5-6 to odpowiednia ilość. Taki zabieg pomoże utrzymać wysokie tempo metabolizmu

2. Zastąp wysoko przetworzone produkty tymi z pełnego ziarna. Zamiast ryżu białego spożywaj brązowy lub dziki, makaron tradycyjny zamień na pełnoziarnisty, Wybierz płatki owsiane zamiast kukurydzianych. Zrezygnuj z jasnego pieczywa na rzecz pełnoziarnistego żytniego. Ziemniaki możesz zastąpić batatem. Dobrze sprawdzi się również kasza gryczana. To sprawi, że łatwiej będzie utrzymać odpowiedni poziom insuliny. Unikaj ich jednak o wieczornej porze, wtedy zapotrzebowanie na tego rodzaju energię jest znikome.

3. Proteiny - powinny znaleźć się w każdym posiłku. Chude mięso, ryby, jaja, serki ziarniste i twarogowe, produkty sojowe dostarczą odpowiedniej ilości budulca i nasilą termogenezę, co przyczyni się do zachowania mięśni i utraty tkanki tłuszczowej.

4. Zdrowe tłuszcze - W jadłospisie nie powinno zabraknąć takich produktów jak oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy włoskie, tłuste ryby czy awokado. Taki rodzaj energii sprawdzi się znakomicie o wieczornej porze.

5. Pij dużo płynów. Unikaj jednak tych zawierających dużo cukru, jak napoje gazowane czy soki owocowe (mają nawet 100% cukru!). Kieruj się w stronę wody mineralnej, jednodniowych soków warzywnych, zielonej herbaty.

6. Spożywaj dużo warzyw. Zawierają bezpieczne węglowodany, witaminy oraz dużo błonnika, dzięki czemu będziesz bardziej syty i poprawisz pracę układu pokarmowego.

7. Postaw na zdrowy rozsądek. Pamiętaj - to nie dieta, a nawyki są gwarancją sukcesu. Jeśli masz ochotę na słodycze lub alkohol, możesz sobie na to pozwolić. Byle nie za często i z umiarem.

Na koniec jeszcze raz przypomnienie rozkładu treningów.

Pamiętajcie, elementy te stanowią integralną całość - trening kardio, interwałowy, trening brzucha i nawyki żywieniowe.

Owe 6 tygodni może skutecznie zbliżyć was do wymarzonego brzucha. Warto spróbować, do czego gorąco was zachęcam.

Jacek Bilczyński, dietetyk, fizjoterapeuta, trener personalny

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas