E-papierosy: uważaj na podróbki
Coraz więcej Polaków decyduje się na palenie e-papierosów. A skoro rośnie popyt, to rośnie i podaż. Niestety, część e-papierosów pozostawia wiele do życzenia. Jak więc wybrać produkt sprawdzony i bezpieczny?
Mimo rosnącej popularności elektronicznych papierosów wciąż nie wszyscy mają świadomość tego, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu – szczególnie jeśli jest to nasz pierwszy tego typu zakup. Może warto więc choć na chwilę odłożyć na bok kwestię, czy są one zdrowsze niż papierosy, czy też nie i zastanowić się nad zupełnie inną kwestią, mianowicie: czym kierować się przy zakupie e-papierosa?
Cena – wcale nie najważniejsza
Nie ma nic dziwnego w tym, że w czasie zakupów chcemy zapłacić jak najmniej. Skoro i tak nie dostaniemy nic za darmo, to chociaż nie przepłacajmy. Większość z nas, mając do wyboru tańszy i droższy produkt w pierwszej chwili z pewnością wybierze ten pierwszy. Jednak już po chwili zastanowienia, zaczynamy sobie zdawać sprawę, że są takie rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Dlaczego? Po pierwsze, bo się to nie opłaca. Po drugie ( i znacznie poważniejsze) może zagrażać to naszemu zdrowiu. Mimo iż - oczywiście - nie jest to zasadą, jednak często jakość idzie w parze z ceną. Jasnym jest, że nie sama cena decyduje o jakości produktów. Często równie wiele o e-papierosie mówi marka. Nieznana wcześniej nazwa producenta e-papierosów – czy to ze sklepu stacjonarnego czy z aukcji internetowej - powinna wzmóc naszą czujność. Zdarza się bowiem, że mimo iż produkt wygląda ładnie i może nawet przypomina jakiś inny, który znamy, to może się okazać, że jest to zwyczajna… podróbka.
Podróbki e-papierosów – czym to się może skończyć?
Kupowanie podróbek elektronicznych papierosów w ostatecznym rozrachunku wcale nie musi okazać się tańsze. Może być zupełnie odwrotnie. Nieoryginalne modele są o wiele bardziej awaryjne, zaś ich baterie szybko się wyczerpują. W efekcie, jesteśmy zmuszeni szybciej wymieniać poszczególne części albo, prędzej czy później, kupić nowy e-papieros. Podróbka może się przegrzewać, a samo korzystanie z niej jest mniej komfortowe. Utrata pieniędzy to jednak nie najpoważniejsze ryzyko związane z kupowaniem niesprawdzonych produktów. Używanie tanich podróbek może być naprawdę groźne – kilka tygodni temu przekonał się o tym 21-letni Francuz, któremu e-papieros wybuchł w dłoni w czasie palenia. Na szczęście skończyło się jedynie na obrażeniach ręki, a nie na przykład - twarzy. Przyczyną tego wypadku okazała się wadliwa bateria w e-papierosie.
E-papierosy: czy da się odróżnić oryginał od podróbki?
E-papierosowe falsyfikaty to problem nie tylko dla palaczy, ale i producentów. I jedni, i drudzy próbują ostrzegać przed podróbkami kupowanymi na targach czy portalach aukcyjnych od niepewnych dostawców, wskazując jednocześnie, jak rozpoznać oryginalny produkt. Szczególnie dużo mówi się o tym na forach – Internauci zwracają uwagę, między innymi na trójwymiarowe naklejki, obecność logo w konkretnych miejscach, a także numeru seryjnego. Również część producentów wskazuje na elementy, które powinny wzbudzić podejrzliwość wśród potencjalnego klienta. Nie łudźmy się jednak: ciężko przewidzieć, jak bardzo dana fałszywka będzie wierna oryginałowi i czy uda nam się ją zidentyfikować.
Kupujesz e-papierosa? Sprawdź gwarancję
Na co zwrócić szczególną uwagę, przy zakupie e-papierosa? Przede wszystkim, na gwarancje i specyfikacje techniczne. To tam znajdują się istotne dla nas informacje. Jeśli chodzi o gwarancję – sprawdźmy, czy e-papieros, którego chcemy zakupić w ogóle posiada w opakowaniu kartę gwarancyjną. Gwarancją powinny być objęte takie elementy, jak bateria albo ładowarka. Warto zwrócić również uwagę na specyfikację techniczną, które można znaleźć w sieci. Możemy sprawdzić tam, co dokładnie powinno się znaleźć w komplecie z e-papierosem, na przykład instrukcja, gwarancja, przejściówka, ładowarka, clearomizer czy bateria. Jeśli czegoś brakuje, upewnij się, czy ktoś właśnie nie próbuje Cię oszukać.
Dowiedz się więcej na: http://mild.pl