Fani „Gwiezdnych Wojen” zacierają ręce. Na aukcję trafi głowa C-3PO

Głowa słynnego droida z serii filmów „Gwiezdne Wojny” ma trafić na aukcję w przyszłym miesiącu w ramach ogromnej aukcji pamiątek filmowych. C-3PO jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci filmów o galaktycznych przygodach, stworzonych przez George’a Lucasa. Jednak, aby stać się szczęśliwym posiadaczem oryginalnego kostiumu, musimy przygotować się na kosmiczny wydatek.

Oryginalna głowa C-3PO trafi na aukcję

Android C-3PO jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci serii filmów science-fiction „Gwiezdne Wojny”. Zagorzali fani serii już nie mogą się doczekać, kiedy głowa słynnego androida trafi pod młotek. Jednak niestety będziemy potrzebowali podczas licytacji czegoś więcej niż tylko mocy po naszej stronie. Otóż przedmiot ma kosztować oszałamiającą sumę ponad miliona dolarów.

Głowa C-3PO to nie jedyna pamiątka filmowa, która w przyszłym miesiącu trafi na aukcję. Na liście znajduje się ponad 1800 przedmiotów o wartości sentymentalnej z kultowych już filmów i seriali. Dostępne będą stacjonarnie na aukcji organizowanej przez Propstore w Londynie oraz online od 9 do 12 listopada. Wzbudzająca największe emocje fanów oryginalna głowa C-3PO pochodzi z osobistej kolekcji Anthony'ego Danielsa, który grał droida w filmach „Gwiezdne Wojny”.

Reklama

Aukcja organizowana w przyszłym miesiącu to gratka dla wszystkich fanów „Gwiezdnych Wojen”

Na aukcję trafia również inne przedmioty z prywatnej kolekcji Danielsa. Oprócz głowy będzie można wylicytować również dłonie i stopy C-3PO, odręczne notatki czy jeden z rekwizytów używanych na planie przez filmowego droida, czyli otwarte pudełko płatków śniadaniowych. Jak mówi sam aktor, wierzy, że te przedmioty trafią do osób, które będą należycie o nie dbały.

Na aukcji mają być dostępne również rekwizyty i kostiumy z innych filmów i seriali, jednak te stanowią najcenniejsze i najbardziej rozpoznawalne przedmioty. Szacuje się, że zysk z aukcji przekroczy 14.5 miliona dolarów.  

Fani „Łowcy androidów” i innych produkcji również znajdą tam coś dla siebie

Na aukcji ma nie zabraknąć przedmiotów przesiąkniętych historią kina, które pojawiały się w kultowych produkcjach na przestrzeni lat. Fani „Ojca chrzestnego” mogą kupić płaszcz Don Vito Corleone, który nosił na planie Marlon Brando. Fani Freddy’ego Krugera będą mogli zdobyć rękawiczkę przypominającą pazury, używaną w filmie „Koszmar z ulicy Wiązów”.

Jednak, gdyby nie sławniejsze „Gwiezdne Wojny” to na pewno rekwizyty z filmu „Łowca androidów” byłyby tutaj najbardziej pożądanymi przedmiotami. Jak podaje Propstore, na aukcji znajdzie się największa w historii kolekcja pamiątek właśnie z kultowego filmu science-fiction będącego adaptacją powieści Philipa K. Dicka. Główną rolę, czyli nieustraszonego Ricka Deckarda, zagrał Harrison Ford. A jeżeli o nim mowa, to na aukcji nie zabraknie pamiątek po Indianie Jonesie ze „Świątyni Zagłady”, czyli słynnego bicza głównego bohatera.  

Dostępne będą również kostiumy i rekwizyty z takich produkcji jak „Nie czas umierać”, „Titanica” oraz kostium Michaela Keatona z „Batmana”.  

Polecamy na Antyweb | Odebrałem laptopa dla 4-klasisty. Ma jeden wielki mankament

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gwiezdne Wojny | aukcja | Londyn | licytacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama