Jak zawiązać krawat w 20 sekund?
Spieszysz się na ważne spotkanie i nie wiesz jak zawiązać krawat? Spokojnie, dzięki naszym wskazówkom wiązanie krawata przestanie być dla ciebie tajemnicą. Dowiesz się jak wiązać krawat w węzeł prosty, Pratta, półwindsorski oraz windsorski.
Krawat można zawiązać aż na... 85 sposobów. Nie będziemy jednak aż tak radykalni i nauczymy cię czterech najpopularniejszych sposobów. A na deser - niespodzianka. Sprawdźcie na końcu tekstu.
Węzeł prosty
Jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba zbyt wielu zabiegów intelektualnych, by go zawiązać. Jest to zdecydowanie najpowszechniejszy sposób wiązania krawata, nie tylko w Polsce. Choć efekt wiązania będzie zawsze nieco asymetryczny, pasuje praktycznie do każdego rodzaju kołnierzyka i na wszelkie okazje.
Węzeł Pratta
Węzeł znany także pod nazwami amerykański, odwrócony półwindsorski czy Shelby jest (prawie) symetryczny. Idealnie pasuje do szerszych kołnierzyków oraz nadaje się dla szerokich i grubych krawatów. Doskonały zarówno do pracy, jak i na oficjalne okazje. Niestety nie rozwiązuje się sam, a jego wiązanie wymaga nieco wprawy.
Węzeł półwindsorski
Węzeł ten idealnie nadaje się do kołnierzyków o szerokim rozstawie koniuszków oraz krawatów wąskich i średnio wąskich. Będziesz w nim świetnie wyglądać zarówno w biurze, jak i na oficjalnej imprezie. Szczególnie zainteresować się tym węzłem powinni panowie z długimi szyjami (optycznie skraca szyję) oraz prostokątnymi podbródkami. Węzeł półwindsorski nie rozwiązuje się sam.
Węzeł windsorski
Nazywany czasem pełnym lub podwójnym węzłem windsorskim, najlepiej pasuje do kołnierzyków z naprawdę szerokim rozstawem koniuszków i wąskich krawatów. Jest węzłem symetrycznym, który optycznie skraca długą szyję oraz dobrze wygląda pod wyraźnie zarysowanymi podbródkami.
Na zakończenie, w celu ugruntowania wiedzy, raz jeszcze prezentujemy, jak prawidłowo zawiązać węzeł windsorski. O przepraszamy, Ashley prezentuje...