Kopenhaga zaprasza do zamieszkania w... kaktusach

Kiedy piszemy o nowoczesnych budynkach, które przybierają nietypowe i zadziwiające formy, najczęściej chodzi o Dubaj czy jedno z dużych chińskich miast. Ale nie dzisiaj, bo Kaktus Towers to wieżowce zdobiące duńską Kopenhagę.

Kiedy piszemy o nowoczesnych budynkach, które przybierają nietypowe i zadziwiające formy, najczęściej chodzi o Dubaj czy jedno z dużych chińskich miast. Ale nie dzisiaj, bo Kaktus Towers to wieżowce zdobiące duńską Kopenhagę.
To nie ZEA ani Chiny. To Kaktus Towers w Kopenhadze / Bjarke Ingels Group (BIG) /materiały prasowe

Znana z przekształcania panoramy miast za pomocą innowacyjnych projektów firma architektoniczna Bjarke Ingels Group (BIG) pochwaliła się szczegółami inwestycji, która stanęła w centrum duńskiej stolicy. A mowa o Kaktus Towers, czyli dwóch 80-metrowych wieżach, których nazwa mówi wszystko - za sprawą charakterystycznej fasady przypominają kaktusy!

Nie da się ukryć, że zaprezentowane materiały robią wrażenie, a osiągnięty za sprawą sześciokątnych płyt podłogowych efekt wizualny mocno intryguje. I z miejsca zdradza, do kogo skierowana jest ta inwestycja - to dynamiczny i nowoczesny budynek dla osób kochających szybkie miejskie życie

Reklama

Kaktus Towers - ukłon w stronę nowoczesnego miasta

Jak przekonują projektanci, to jednak nie wszystko, bo Kaktus Towers są ich zdaniem jak "miejska IKEA". Każdy poziom jest skręcony wokół własnej osi, co nie tylko zapewnia mieszkańcom niezakłócony widok, ale jest też kreatywnym i ekonomicznym podejściem do budowy, które maksymalizuje przestrzeń użytkową.

Co jednak ciekawe, w odróżnieniu od wielu podobnych konstrukcji, w których ogromnych luksusowych apartamentach zamieszkać mogą tylko najbogatsi, Kaktus Towers mieszczą niedrogi hotel i małe mieszkania. W budynkach znajdzie się łącznie 495 mikroapartamentów o powierzchni 33 lub 52 m2 z panoramicznym widokiem na dzielnicę Vesterbro, centrum Kopenhagi i nabrzeże.

Mieszkanie do spania, budynek do mieszkania

Bjarke Ingels Group (BIG) realizuje tu bowiem unikalne podejście do mieszkania, budujące poczucie wspólnoty, które widoczne jest w motto projektu, tzn. "Śpij w mieszkaniu, mieszkaj w budynku". Tym samym mieszkaniom towarzyszą udogodnienia mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, takie jak wielopoziomowe obszary wspólne, kuchnie na świeżym powietrzu i miejsca do grillowania, pralnie, kawiarnie, centra fitness i sale imprezowe.

Na poziomie podium znajdzie się także tętniący życiem plac biznesowy, będący węzłem komunikacyjnym dla osób dojeżdżających do pracy z pobliskiej stacji kolejowej Dybbølsbro. Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik tego roku i wiele wskazuje, że uda się dotrzymać tego terminu - fotograf Rasmus Hjortshøj wykonał niedawno wspaniałe zdjęcia prawie ukończonych wież, prezentując ich przyciągające wzrok kanciaste formy na tle błękitnego nieba.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy