Marzenie fanów survivalu. Wakacje w bunkrze z II wojny światowej

The Transmitter Bunker to z pewnością marzenie wszystkich fanów survivalu, a mowa o przekształconym na dom letniskowy betonowym bunkrze z czasów II wojny światowej, który chronił Brytyjczyków przed nalotami Luftwaffe.

The Transmitter Bunker to z pewnością marzenie wszystkich fanów survivalu, a mowa o przekształconym na dom letniskowy betonowym bunkrze z czasów II wojny światowej, który chronił Brytyjczyków przed nalotami Luftwaffe.
Koniec nudnych wakacji. Bunkier z II wojny światowej zaprasza /WILL SCOTT / CORSTORPHINE & WRIGHT /materiały prasowe

Koniec nudnych wakacji. Bunkier zaprasza

Jeśli macie już dość leżenia przy hotelowym basenie i chcielibyście spędzić urlop w miejscu z klimatem, polecamy niezwykły dom letniskowy w południowej Anglii. A mowa o betonowym bunkrze z czasów II wojny światowej, który firma Corstorphine & Wright wraz z inżynierami Symmetrys przerobili na wyjątkowy dom letniskowy. 

Jak podkreślają projektanci, zależało im na zachowaniu charakteru bunkra, ale jednocześnie wnętrze miało być piękne i wygodne, stąd przeszklona ściana w miejscu, które ma przywodzić na myśl wyrwę po "wybuchu bomby", zapewniająca niesamowite widoki na wybrzeże.

Reklama

Co więcej, zewnętrzna część schronu wygląda w dużej mierze tak jak oryginalny obiekt i jest pokryta zielenią. Surowe podejście jest kontynuowane wewnątrz, z szorstkimi odsłoniętymi betonowymi ścianami, które pozostały niedokończone, aby zachować estetykę bunkra. 

The Transmitter Bunker został oddany do użytku na początku 1941 roku i był częścią brytyjskiego systemu radarowego Chain Home, który był pierwszą na świecie siecią radarową wczesnego ostrzegania i odegrał kluczową rolę podczas bitwy o Anglię - w 1956 roku został jednak wyłączony z użytku. 

To połączenie historii i nowoczesności

Wnętrze ma powierzchnię 60 m2, z czego większość zajmuje duży salon ze wspomnianym niesamowitym widokiem. W pomieszczeniu zainstalowano piec opalany drewnem, który zapewnia ogrzewanie, a w środku znajdują się także łazienka, dwie sypialnie i jadalnia.

Jak wyjaśnia architekt Jonny Plant, dyrektor w firmie Corstorphine & Wright, projekt bunkra jest całkowicie wyjątkowy, a najbardziej wymagającym elementem było wykonanie detali mających na celu zachowanie pierwotnego wewnętrznego betonu, przy jednoczesnym zaizolowaniu i uszczelnieniu go. 

Okazało się, że jedyną opcją było całkowite odsłonięcie konstrukcji bunkra, skuteczne zaizolowanie i uszczelnienie budynku od zewnątrz, owinięcie go w izolację i hydroizolację, a następnie ponowne wyłożenie ziemi i zasadzenie zieleni. 

The Transmitter Bunker jest obecnie dostępny do wynajęcia na krótkie pobyty, ceny różnią się w zależności od pory roku, ale dwudniowy pobyt wiosną przyszłego roku to koszt ponad 4,5 tys. złotych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróże | bunkier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy