Medycyna z Instagrama. Opublikowano ranking influencerów, których obserwują Polacy

Śledzisz profile medyczne na Instagramie? To coraz popularniejszy sposób na dzielenie się specjalistyczną i często trudną w odbiorze wiedzą medyczną. Zobacz kogo Polacy obserwują najczęściej!

Lekarze specjaliści i osoby związane z medycyną coraz częściej wykorzystują media społecznościowe do budowania własnego wizerunku oraz edukacji ludności. Dzięki specjalistycznej wiedzy i umiejętności przekazania jej prostym językiem zdobywają liczne grono wiernych odbiorców. Agencja Procontent Communication i Sotrender przygotowała raport pt. "Influencerzy i Marketing".

—  Jednym z nowych trendów marketingowych w medycynie jest wzrost roli opinii oraz materiałów zza kulis i relacji live, w których influencerzy angażują ludzi we własną praktykę zawodową. Nie ma tu skrótów, ani profesjonalnego montażu, jest za to budowanie więzi i relacji z własnymi obserwatorami. Wśród influencerów możemy dziś spotkać lekarzy m.in.: psychiatrów, chirurgów, kardiologów, flebologów, onkologów, ale też lekarzy medycyny estetycznej. Prowadzą oni live'y z sal operacyjnych, pokazują nowe techniki leczenia oraz edukują młodych lekarzy, którzy dołączają do zawodu — podkreśla Iwona Kubicz z agencji Procontent Communication.

Zobacz ranking najbardziej wpływowych kont na Instagramie

Reklama

Przeczytaj także:

Nie myślisz o seksie? Lepiej idź do lekarza, bo... skracasz sobie życie

Dlaczego w USA dramatycznie wzrosła liczba dzieci jedzących marihuanę?

Sztuczna inteligencja obroni nas w sądzie? Rozprawa już w lutym

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama