Tym Concordem może latać każdy. LEGO upamiętnia kultowy samolot

Producent najpopularniejszych klocków na świecie zapowiedział nowy zestaw, będący ukłonem w stronę kultowego samolotu naddźwiękowego - Concorde może być twój za jedyne 950 złotych.

Zbuduj sobie Concorde’a. LEGO upamiętnia kultowy samolot
Zbuduj sobie Concorde’a. LEGO upamiętnia kultowy samolotLegomateriały prasowe

Zbuduj sobie Concorde’a

Powoli zbliżamy się do 20. rocznicy ostatniego lotu naddźwiękowego Concorde’a, który miał miejsce 26 listopada 2003 roku, trudno więc wyobrazić sobie lepszą okazję do wypuszczenia nowego kolekcjonerskiego zestawu klocków LEGO.

Lego Icons Concorde kosztuje 950 złotych i w zamian możemy liczyć na 2083 elementy, z których zbudujemy samolot o długości 105 cm i rozpiętości skrzydeł 43 cm.

Konstrukcja wiernie oddaje wiele charakterystycznych elementów prawdziwego samolotu i podobnie jak angielsko-francuski oryginał, ma odchylany dziób (manewr ułatwiający pilotom lądowanie), działające podwozie, wysuwane tylne koło, skrzydła typu delta z ruchomymi sterami wysokości oraz odchylane górne i dolne stery.

Odtwórz szczegółową replikę najsłynniejszego na świecie komercyjnego samolotu ponaddźwiękowego za pomocą wciągającego zestawu, który wznosi kreatywność na zupełnie nowy poziom
możemy przeczytać w opisie produktu na stronie LEGO.

Concorde z klocków LEGO to wierna replika

Samolot nie przewiduje żadnych miejsc dla figurek LEGO (brakuje zaczepów na klockach), autor projektu dał nam możliwość podniesienia część kadłuba, aby zobaczyć siedzenia (pasażerowie mieli do dyspozycji 40 miejsc z przodu oraz 60 z tyłu) i toalety w skali mikro.

Concorde z LEGO będzie dostępny w sprzedaży od 4 września dla uczestników programu VIP oraz 7 września dla wszystkich pozostałych. Zestaw zawiera także podstawkę ekspozycyjną do ustawiania samolotu w trybie lotu, startu lub lądowania.

Warto też dodać, że chociaż oryginalnym kultowym Concordem już nie polatamy, to koncerny lotnicze ponownie inwestują w samoloty naddźwiękowe. United Airlines, American Airlines i Japan Airlines zamówiły już od Boom Supersonic 130 samolotów Overture, celując w pierwsze loty w 2027 roku, a NASA wciąż przygotowuje swój prototyp X-59 Quesst, aby zebrać dane na temat tego, czy możliwe jest ciche latanie naddźwiękowe nad lądem.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas