Reklama

Ukraiński marynarz próbował zatopić jacht rosyjskiego oligarchy

Pewien marynarz ukraińskiego pochodzenia postanowił zemścić się za rosyjską inwazję na jego kraj i podjął działania mające na celu zatopienie luksusowego jachtu należącego do Aleksandra Minajewa, dyrektora generalny firmy Rosoboronexport, czyli rządowej rosyjskiej agencji pośredniczącej w handlu bronią. Choć koniec końców łódź oligarchy zdołano uratować, musi się on teraz liczyć z dotkliwymi stratami.

Sytuacja miała miejsce na hiszpańskiej Majorce, gdzie pewien 55-letni Ukrainiec pracujący na kosztownej łodzi należącej do rosyjskiego oligarchy, Aleksandra Minajewa, postanowił ją zatopić w akcie zemsty za okrutne działania wojenne prowadzone przez Rosjan na terytorium jego ojczyzny.

Sabotażysta, którego nazwiska nie podano, obwinia dyrektora generalnego rządowej firmy pośredniczącej w handlu bronią za przyczynienie się do okrutnej inwazji na Ukrainę.

55-latek widział w telewizji, jak rosyjski pocisk trafił w blok mieszkalny znajdujący się w Kijowie i twierdzi, że właśnie Minajew jest pośrednio odpowiedzialny za to zdarzenie. Ukrainiec sam kiedyś mieszkał w podobnym stołecznym bloku, co z pewnością jeszcze bardziej wpłynęło na chęć zemsty.

Reklama

Mężczyzna postanowił w trakcie prac na jachcie otworzyć odpowiednie zawory, wyłączyć prąd oraz odciąć dopływ paliwa. O wszystkim poinformował pozostałych członków załogi, którym nakazał opuścić statek. Ci, choć również byli Ukraińcami, stwierdzili, że ich kolega postradał zmysły i po sprawnej ewakuacji wezwali pomoc.

Luksusowa łódź została częściowo zalana, jednak udało się ją uratować. Przybyli na miejsce funkcjonariusze aresztowali mężczyznę, który już zdążył stanąć przed sądem i usłyszał pierwsze zarzuty.

Jacht "Lady Anastasia", o którym mowa, wart jest około siedmiu milionów euro, czyli w przeliczeniu mniej więcej 32,5 miliona złotych. Zawiera on pięć kabin mających docelowo pomieścić 10 osób. Jego długość wynosi nieco ponad 47 metrów, a prędkość maksymalna 33 km/h.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jacht | oligarcha | Rosja | Ukraina | Zemsta | Majorka

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy