Reklama

W Dubaju powstanie kurort. Jego wygląd jest kosmiczny... dosłownie

Dubaj znany jest z niezwykłych projektów. Ten jest rzeczywiście kosmiczny. Dzięki niemu będzie można zjeść rano śniadanie, a później spacerować po "Księżycu".

Dubaj co rusz zaskakuje nowymi architektonicznymi propozycjami. Chęć przyciągnięcia nowych mieszkańców, turystów i inwestorów ma na celu rozwój gospodarki. Tym razem propozycją jest kosmiczny kurort o wyglądzie Księżyca zaprojektowany przez kanadyjską firmę architektoniczną Moon World Resorts Inc.

Lot na "Księżyc" w Dubaju

Księżycowy kurort ma zapewnić odwiedzającym kosmiczne doznania. Z pewnością jedną z największych atrakcji okaże się księżycowa kolonia, którą będzie można zwiedzać pieszo lub łazikiem księżycowym. Na jego powierzchnię, położoną 123 m n.p.m. dostaniemy się dzięki superszybkiemu wahadłowcowi.

Reklama

Projektanci twierdzą, że z obiektu będą mogły skorzystać agencje kosmiczne w celu rzeczywistego szkolenia astronautów.

Całkiem przyziemne usługi

Mimo kosmicznego wyglądu ośrodek będzie oferował także jak najbardziej przyziemne usługi: hotel, spa i wellness, klub nocny, centrum eventowe, miejsca spotkań, salon. Jak podaje Moon World Resorts na Facebooku: - W sprzedaży będzie około 144 luksusowych lokali, każdy o powierzchni 186 mkw. Właściciele będą mogli korzystać z ekskluzywnych przywilejów dzięki dożywotnemu członkostwu w Klubie Właścicieli MOON. Oczekuje się, że obiekt przyciągnie nawet 2,5 miliona entuzjastów kosmosu każdego roku.

Przeczytaj także: Zamieszkaj w chmurach wokół Burdż Chalifa. Niewiarygodny projekt rozbudowy najwyższego budynku świata

Konstrukcja obiektu

Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale mówi się, że obiekt będzie miał wysokość 224 m, a jego powierzchnia wynosić będzie 4 ha. Całość ma się składać z czterech kondygnacji (w tym jedna poniżej poziomu gruntu i taras na najwyższej) w kształcie dysków, które będą jednocześnie podstawą ogromnego księżyca.

W jego środku znajdować się będzie ponad 20 kwadratowych kondygnacji, w których będzie się mieścił hotel. Ostatnia kondygnacja w kształcie dysku będzie przeznaczona na kolonię księżycową. Najniższa, zagłębiona poniżej gruntu kondygnacja będzie otoczona zieloną ścianą.

Apartamenty mają być naszpikowane nowoczesną technologią, co jest zrozumiałe, gdyż będą w środku potężnej księżycowej kuli. Zostanie zapewniony dopływ świeżego, pozbawionego bakterii powietrza oraz wody wzbogaconej w minerały. Materiały użyte do budowy mają nadawać się do recyklingu lub być biodegradowalne, przyjazne dla środowiska i nietestowane na zwierzętach.

Kiedy powstanie księżycowy ośrodek?

W 2023 roku firma Moon World Resorts (MWR) planuje globalną serię roadshow, czyli cykl wydarzeń marketingowych, podczas których zostanie wybrany licencjobiorca. Według Michaela R. Hendersona, współwłaściciela firmy, wydarzenie ma się odbyć w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Bahrajnie i Kuwejcie. Sama budowa ma zająć nawet cztery lata.

MWR docelowo chce udzielić licencji na cztery księżycowe ośrodki na całym świecie, po jednym w każdym z regionów Ameryki Północnej, Europy, Azji i MENA (region obejmujący Bliski Wschód, Afrykę Północną i Afrykę Wschodnią do Somalii).

Przeczytaj także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | Hotel | Dubaj | hotele podróże nietypowe hotele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy