Willa Maxa Berga trafiła na sprzedaż. Perła architektury za miliony złotych

Dom słynnego architekta Maxa Berga w sercu wrocławskiego parku trafił do sprzedaży. Jest otulony zielenią i kosztuje krocie.

Dom został wybudowany w 1876 roku przez Maxa Jitschina dla doktora Paula Liona. W 1910 roku Max Berg kupił nieruchomość, a następnie przebudował ją na wzór angielskiego wiejskiego domu, co w ówczesnym Breslau było nowością.

Posiadłość przy ul. Kopernika, w sercu parku Szczytnickiego we Wrocławiu jest perełką modernistycznej architektury. Na potencjalnego właściciela czeka 500 m kw. powierzchni obejmującej 3 kondygnacje z licznymi pomieszczeniami, urokliwa oranżeria czy zachowany w oryginalnym stylu kominek salonie o powierzchni 50 m kw. Klimat posiadłości podkreślają dodatkowo oryginalne detale, wysokie sufity i duże okna. Duży taras z widokiem na zieleń z pewnością mógłby sprzyjać licznym przyjęciom czy spotkaniom ze znajomymi.

Reklama

Max Berg - znany architekt kultowego obiektu

Max Paul Eduard Berg był niemieckim architektem i urbanistą, a w latach 1909-1924 architektem miejskim Wrocławia. Przykładami jego projektów są m.in. Miejski Szpital Dziecięcy przy ul. Hoene-Wrońskiego, elewacja budynku Liceum Ogólnokształcącego nr IV, czy elektrownie wodne na Odrze. Najbardziej znany jest jednak z budowy Hali Stulecia, która w 2006 roku została uznana za obiekt dziedzictwa UNESCO, a wcześniej, w 1962 do rejestru zabytków. 

Wyjątkowe położenie domu Maxa Berga

Park Szczytnicki, w którym znajduje się sprzedawana nieruchomość, jest jednym z największych parków Wrocławia (około 100 hektarów), założonym w XVIII wieku. Rośnie w nim 350 gatunków drzew i krzewów, w tym rośliny z Azji czy Ameryki Północnej i Południowej.

W parku znajduje się m.in. Ogród Japoński, drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku pw. Św. Jana Nepomucena oraz pomniki. Jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców miasta.

Ile kosztuje willa?

Z pewnością znalazłoby się wielu miłośników architektury, którzy z chęcią kupiliby dom Maxa Berga. Niestety nieruchomość jest niezwykle droga. Potencjalny nabywca musi dysponować aż 14 milionami złotych, aby stać się jej właścicielem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy